OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktualności

Aktualności

Fot. R. Sosin

Poznaj MOCAK! Mobilne Muzeum na Błoniach

W niedzielę, 29 maja 2022 roku, od godziny 11 do 16 w ramach Święta Rodziny Krakowskiej zapraszamy na Błonia, gdzie zagości mobilny punkt informacyjny – autobus MOCAK-u. Na zaaranżowanej w autobusie wystawie prezentujemy prace 23 artystów z Polski i zagranicy.

więcej ›
/aktywne-czytanie-prosze-mnie-przytulic - 35391

Aktywne czytanie. Proszę mnie przytulić

W sobotę, 28 maja, o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami do podcieni Muzeum na warsztaty Aktywne czytanie, które odbędą się w ramach Święta Rodziny Krakowskiej.

więcej ›
Pyotr Pavlensky, //Szew// | //Seam//, 2012, dokumentacja fotograficzna wydarzenia w przestrzeni publicznej | photographic documentation of event in public space, courtesy P. Pavlensky

Oświadczenie Piotra Pawlenskiego

Oświadczenie Piotra Pawlenskiego w odpowiedzi na pytania i zarzuty dotyczące jego obecności na wystawie w MOCAK-u.

więcej ›
Materiały organizatora

Akcja Nanołączki w MOCAK-u

W ramach wydarzenia od wtorku, 24 maja w MOCAK-u można pobrać nasiona, dzięki którym wszyscy zainteresowani stworzą balkonową lub parapetową łąkę kwietną. Zapraszamy do podcieni Muzeum codziennie w godzinach otwarcia MOCAK-u.

więcej ›
Materiały graficzne wydarzenia „Święto Rodziny Krakowskiej”

Święto Rodziny Krakowskiej z MOCAK-iem

Podczas tegorocznej edycji Święta Rodziny Krakowskiej zapraszamy na warsztaty Aktywne czytanie oraz do mobilnego Muzeum na Błoniach!

więcej ›
/czwartki-z-artystami-z-kolekcji-mocak-u-leopold-kessler - 35379

Czwartki z artystami z Kolekcji MOCAK-u. Leopold Kessler

W maju i czerwcu udostępnimy rozmowę z Leopoldem Kesslerem. Artysta opowiada o pracach, które znajdują się w zbiorach Muzeum. Sporo miejsca poświęca genezie instalacji Surrogate City Bike Station / MOCAK 2015, która na stałe jest prezentowana obok budynku Muzeum, od strony ul. Lipowej.

więcej ›
/bezplatny-wstep-do-mocak-u-dla-uchodzcow-z-ukrainy-mocak - 34464

Bezpłatny wstęp do MOCAK-u dla uchodźców z Ukrainy | Безкоштовний вхід до музею Сучасного Мистецтва MOCAK для біженців із України

Osoby z Ukrainy – kobiety i dzieci do 18. roku życia oraz wszyscy, którzy mają status uchodźcy, zwiedzają MOCAK bezpłatnie. | Особи із України - жінки та діти до 18 року життя, а також всі хто отримав статус біженця, зможуть відвідати MOCAK безкоштовно.

więcej ›
/ciche-godziny-w-mocak-u - 32656

Ciche godziny w MOCAK-u

W każdą środę od 16 do 19 w MOCAK-u obowiązują ciche godziny, podczas których w przestrzeni ekspozycyjnej nie będą organizowane wydarzenia, oprowadzania czy warsztaty, a prace emitujące głośne dźwięki oraz intensywne światło zostaną ściszone lub wyłączone.

więcej ›
/aplikacja-tlumacz-online-pjm-polskiego-jezyka-migowego - 32651

Aplikacja tłumacz online PJM (polskiego języka migowego)

Na naszej stronie internetowej dostępna jest usługa tłumaczenia online z języka polskiego na PJM, dostosowana do potrzeb osób g/Głuchych i słabosłyszących.

więcej ›
/mocak-najlepsza-unijna-inwestycja-w-malopolsce - 34680

MOCAK najlepszą unijną inwestycją w Małopolsce

MOCAK wygrał plebiscyt „Gazety Wyborczej” „Szukamy złotych gwiazd” na najlepszą małopolską inwestycję zrealizowaną przy udziale środków unijnych.

więcej ›