OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Edukacja

Edukacja

Dział Wiedzy o Sztuce MOCAK-u poprzez swoją działalność stara się upowszechnić ideę społeczeństwa otwartego na sztukę, w którym każdy, bez względu na wiek czy status społeczny, może wziąć udział w rozmowie na jej temat. Umożliwiamy aktywne spotkania zarówno ze sztuką współczesną, jak i z jej twórcami, kolekcjonerami i komentatorami. Projekty edukacyjne realizowane przez Muzeum mają na celu eksplorowanie świata sztuki współczesnej przez ich uczestników oraz spróbowanie własnych sił w twórczych działaniach.

MOCAK-edu proponuje warsztaty dla różnych grup wiekowych – od przedszkolaków po seniorów. Projekty edukacyjne Muzeum mają za zadanie otwierać i uwrażliwiać na sztukę już od najmłodszych lat, a jednocześnie pokazywać, że na edukację nigdy nie jest za późno. W ofercie Muzeum znajdują się warsztaty i lekcje muzealne, które dostosowane są do potrzeb młodszych i starszych odbiorców.

Projekty edukacyjne Muzeum skierowane są również do różnych grup społecznych – osób niepełnosprawnych, nauczycieli i edukatorów, mieszkańców mniejszych miejscowości i osób obciążonych różnymi formami ekskluzji społecznej. MOCAK skupia się w sposób szczególny na mieszkańcach Zabłocia i Podgórza, bezpośrednich sąsiadach Muzeum, dążąc do tego, aby cała okolica stała się miejscem przyjaznym sztuce współczesnej.

W ramach MOCAK-edu organizowane są nie tylko spotkania z artystami, ale także wspólne z nimi działania artystyczne. Uczestnicy projektów mieli już okazję wraz z artystami rysować komiksy czy malować murale. Projekty te powstają zarówno w przestrzeni muzealnej, jak i miejskiej. Zajęcia edukacyjne prowadzone są także w innych instytucjach, szkołach i przedszkolach.

Aktualności

/praca-dzial-wiedzy-o-sztuce-2021 - 32912

Praca. Dział Wiedzy o Sztuce

MOCAK ogłasza nabór jednej osoby na stanowisko adiunkta w Dziale Wiedzy o Sztuce.

więcej ›
/sztuka-na-wyciagniecie-reki - 32468

Sztuka na wyciągnięcie ręki

Sztuka na wyciągnięcie ręki to nowy projekt stworzony z myślą o odbiorcach niewidomych i słabowidzących. Cykl składa się z audiodeskrypcji przedstawiających prace z Kolekcji MOCAK-u.

więcej ›
Fot. Dział Promocji, MOCAK

Światowy Dzień Uchodźcy w MOCAK-u

20 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Uchodźcy. Z tej okazji dla chętnych przygotowaliśmy dodatek do biletu w postaci wkładki edukacyjnej autorstwa Pameli Bożek. Wkładka ta, pochodząca z szesnastego numeru „MOCAK Forum”.

więcej ›
Warsztaty T-O-G-E-T-H-E-R: building unity through Art, 2020, fot. P. Pietruszka

Międzypokoleniowe warsztaty Portret rodzinny

W sobotę 29 maja o godz. 12 z okazji Święta Rodziny Krakowskiej zapraszamy na wielopokoleniowe warsztaty Portret rodzinny. Zajęcia odbędą się na świeżym powietrzu w podcieniach Muzeum z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

więcej ›
Fot. R. Sosin

Poznaj MOCAK! Mobilne Muzeum na Błoniach

W niedzielę, 23 maja 2021 roku, od godziny 10 do 18 w ramach Święta Rodziny Krakowskiej zapraszamy na Błonia, gdzie zagości mobilny punkt informacyjny – autobus MOCAK-u.

więcej ›