OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Edukacja

Edukacja

Dział Wiedzy o Sztuce MOCAK-u poprzez swoją działalność stara się upowszechnić ideę społeczeństwa otwartego na sztukę, w którym każdy, bez względu na wiek czy status społeczny, może wziąć udział w rozmowie na jej temat. Umożliwiamy aktywne spotkania zarówno ze sztuką współczesną, jak i z jej twórcami, kolekcjonerami i komentatorami. Projekty edukacyjne realizowane przez Muzeum mają na celu eksplorowanie świata sztuki współczesnej przez ich uczestników oraz spróbowanie własnych sił w twórczych działaniach.

MOCAK-edu proponuje warsztaty dla różnych grup wiekowych – od przedszkolaków po seniorów. Projekty edukacyjne Muzeum mają za zadanie otwierać i uwrażliwiać na sztukę już od najmłodszych lat, a jednocześnie pokazywać, że na edukację nigdy nie jest za późno. W ofercie Muzeum znajdują się warsztaty i lekcje muzealne, które dostosowane są do potrzeb młodszych i starszych odbiorców.

Projekty edukacyjne Muzeum skierowane są również do różnych grup społecznych – osób niepełnosprawnych, nauczycieli i edukatorów, mieszkańców mniejszych miejscowości i osób obciążonych różnymi formami ekskluzji społecznej. MOCAK skupia się w sposób szczególny na mieszkańcach Zabłocia i Podgórza, bezpośrednich sąsiadach Muzeum, dążąc do tego, aby cała okolica stała się miejscem przyjaznym sztuce współczesnej.

W ramach MOCAK-edu organizowane są nie tylko spotkania z artystami, ale także wspólne z nimi działania artystyczne. Uczestnicy projektów mieli już okazję wraz z artystami rysować komiksy czy malować murale. Projekty te powstają zarówno w przestrzeni muzealnej, jak i miejskiej. Zajęcia edukacyjne prowadzone są także w innych instytucjach, szkołach i przedszkolach.

Aktualności

/oprowadzanie-w-jezyku-angielskim-dzien-otwarty-muzeow-krakowskich - 33277

Oprowadzanie w języku angielskim | Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich

W niedzielę 14 listopada o godz. 13 w ramach Dnia Otwartego Muzeów Krakowskich zapraszamy na oprowadzanie po wystawach czasowych w języku angielskim.

więcej ›
Fot. Dział Wiedzy o Sztuce, MOCAK

Warsztaty dla dzieci. Pejzaż dźwiękowy | Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich

W niedzielę 14 listopada o godz. 12 w ramach Dnia Otwartego Muzeów Krakowskich zapraszamy na warsztaty dla dzieci w wieku 5–10 lat.

więcej ›
/oprowadzanie-w-jezyku-polskim-z-audiodeskrypcja-dzien-otwarty-muzeow-krakowskich - 33281

Oprowadzanie w języku polskim z audiodeskrypcją | Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich

W niedzielę 14 listopada o godz. 15 w ramach Dnia Otwartego Muzeów Krakowskich zapraszamy na oprowadzanie po wystawach czasowych w języku polskim z audiodeskrypcją. Będzie ono dostosowane do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących.

więcej ›
/chryzantemy-niecierpki-i-niezapominajki-warsztaty-towarzyszace-wystawie-krzysztofa-m-bednarskiego-symbole-zycia-po-smierci - 33320

Chryzantemy, niecierpki i niezapominajki – warsztaty towarzyszące wystawie Krzysztofa M. Bednarskiego Symbole życia po śmierci

W niedzielę 7 listopada w godzinach 11–13 zapraszamy rodziców / opiekunów i dzieci w różnym w wieku 7–12 lat na warsztaty plastyczne towarzyszące wystawie Krzysztofa M. Bednarskiego Symbole życia po śmierci.

więcej ›
porozmawiajmyo

Porozmawiajmy o Muzeum! Wizyty studyjne w MOCAK-u

Zapraszamy wszystkich przedstawicieli środowiska edukacyjnego, także osoby korzystające ze zdalnego nauczania internetowego, do współpracy z MOCAK-iem i zorganizowania tematycznego spotkania dla grupy z zespołem Muzeum.

więcej ›