OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Babcia na jabłoni//

Aktywne czytanie. Babcia na jabłoni

21.01.2023 godz. 12 i 14.30

Opublikowano: 04.01.2023

W sobotę, 21 stycznia, o godzinie 12 i 14.30 (dwie grupy) z­­apraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Babcia na jabłoni autorstwa Miry Lobe w tłumaczeniu Marii Kureckiej i z ilustracjami Mirosława Pokory (Dwie Siostry, 2013).

„Babcia (i dziadek) to najlepszy sposób na smutki i kłopoty. A że mieszka na drzewie, poluje na tygrysy i ujeżdża dzikie konie…? Cóż, jest może trochę zwariowana, ale za to mądra i dowcipna” – z opisu wydawcy.

W tym miesiącu, z okazji Dnia Babci i Dziadka, będziemy celebrować relacje rodzinne. Zastanowimy się nad rolą osób starszych w naszym życiu i stworzymy upominki dla ukochanych bliskich. Na warsztaty serdecznie zapraszamy również babcie i dziadków!

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w opowieści. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Opłata za udział wynosi 20 zł od dziecka. Bilet umożliwia zwiedzenie Muzeum w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona. Muzeum zapewnia materiały. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl. W zgłoszeniu  należy podać liczbę zainteresowanych, a w przypadku dzieci także ich wiek.

* Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ oraz krakowskiej Karty N wstęp 2 zł.