OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //O niezwykłym chłopcu, który pożerał książki//

Aktywne czytanie. O niezwykłym chłopcu, który pożerał książki

09.12.2018 godz. 11–12.30

Opublikowano: 27.11.2018

9 grudnia o godzinie 11 zapraszamy dzieci w wieku do 10 lat wraz z opiekunami na aktywne czytanie historii O niezwykłym chłopcu, który pożerał książki napisanej i zilustrowanej przez Olivera Jeffersa.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces wspólnego czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w lekturze.

Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Wstęp 10 złotych*. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem biblioteka@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 36.

Oliver Jeffers – malarz, ilustrator oraz autor książek obrazkowych. Lost and Found (Zagubiony i odnaleziony) jego autorstwa zdobyła złoty medal w konkursie Nestlé Smarties Book (2006), a w konkursie Blue Peter Book Award (2006) została uznana za najlepszą ilustrowaną książkę roku. Dwa lata później powstała jej animowana adaptacja. Jego opowieści zostały przetłumaczone na ponad 30 języków, były też wielokrotnie nagradzane (m.in. The New York Times Best Illustrated Books, Irish Book of the Year, British Book Design Award).

 

* dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp za 1 zł