OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Pomelo rośnie//

Aktywne czytanie. Pomelo rośnie

06.07.2019 godz. 12–13.30

Opublikowano: 24.06.2019

W sobotę 6 lipca o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Pomelo rośnie napisanej przez Ramonę Bădescu i zilustrowanej przez Benjamina Chauda (Wydawnictwo Zakamarki). Książkę przetłumaczyła Katarzyna Skalska.

Pomelo to mały słoń z mnóstwem przygód i problemów. Był już w podróży, był zakochany, wie też, o czym śni. Niestety, przyszła pora, by dorosnąć, i Pomelo musi stawić czoła temu wyzwaniu. Żeby mu pomóc, zmierzymy się z dorosłością razem z nim, prowadząc przy tym różne twórcze działania. Będziemy sprawdzać, jakiego jesteśmy wzrostu, próbować nowych smaków i zastanawiać się, co mogą robić dorośli, a co koniecznie muszą.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w opowieści.

Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Wstęp 10 zł*, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: 12 263 40 36.

Uwaga! Limit miejsc został wyczerpany. Zapraszamy na kolejne warsztaty w 2019 roku: 21 września, 19 października, 16 listopada i 21 grudnia.

 

Ramona Bădescu – autorka literatury dla dorosłych i dla dzieci, dramaturżka. Twórczyni serii książek o słoniu ogrodowym Pomelo, liczącej dotychczas 13 części. Większość z nich została przetłumaczona z francuskiego na kilkanaście języków. Pisarka pochodzi z Rumunii, obecnie mieszka i pracuje we Francji.

Benjamin Chaud – autor i ilustrator ponad 60 publikacji. Wielokrotnie wyróżniany za swoje zabawne i szczegółowe prace graficzne. W 2014 roku Nowojorskie Stowarzyszenie Ilustratorów przyznało mu złoty medal, był też nominowany do Nagrody im. Astrid Lindgren w 2017 i 2018 roku. Współtworzył między innymi książki Nie odrobiłem lekcji, bo…, Spóźniłem się do szkoły, bo…

 

* Dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp 1 zł


Terminy kolejnych warsztatów z cyklu Aktywne czytanie w 2019 roku: 21 września, 19 października, 16 listopada, 21 grudnia.