OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Audycja o sztuce//. Alexandra Kehayoglou / Jean-Honoré Fragonard

Audycja o sztuce. Alexandra Kehayoglou / Jean-Honoré Fragonard

19.09.2017 godz. 12

Opublikowano: 18.09.2017

MOCAK zaprasza na wakacyjne spotkania na wystawie Sztuka w sztuce. Codziennie od wtorku do piątku o godzinie 12zwiedzający Muzeum będą mieli okazję posłuchać komentarza i interpretacji przedstawionych przez jednego z pracowników merytorycznych MOCAK-u. Podstawą Audycji będzie odniesienie do dzieła sztuki, które stało się inspiracją dla współczesnego artysty. W trakcie spotkań zostaną poruszone szersze wątki dotyczące relacji sztuki dawnej ze sztuką współczesną. Audycje odbędą się w sali wystawienniczej przy wybranym dziele sztuki.

Od 19 do 22 września o godzinie 12 Maria Prawelska z Działu Edukacji będzie opowiadać o pracy Azyl wspomnienia 2 (Refugio para un recuerdo 2).

Maria Prawelska - absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Od 2011 roku pracuje w Dziale Edukacji Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.

 

Alexandra Kehayoglou (1981, Argentyna)
Azyl wspomnienia 2 (Refugio para un recuerdo 2)
2015
Instalacja


Praca odnosi się do Huśtawki Jeana-Honoré Fragonarda. Frywolną scenę parkową zastępuje jednak instalacja z pustą huśtawką. Odbiorca sam decyduje o tym, jaka historia rozegra się w tej przestrzeni, która – jak sugeruje tytuł – ma być miejscem sprzyjającym przywoływaniu wspomnień. Alexandra Kehayoglou w realistyczny sposób oddaje bujną roślinność z rokokowego obrazu przy użyciu ręcznie tkanych wełnianych dywanów.