OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Ciało limbiczne// – premiera Teatru Tańca DF

Ciało limbiczne – premiera Teatru Tańca DF

14.06.2014 godz. 19:30

Opublikowano: 09.06.2014

W sobotę 14 czerwca o godzinie 19.30 w imieniu Stowarzyszenia Teatr Tańca DF zapraszamy na premierę spektaklu Ciało limbiczne w ramach krakowskiej Nocy Teatrów 2014.

Ciało limbiczne to nowy spektakl Teatru Tańca DF, do którego produkcji został zaproszony wybitny choreograf z Łodzi – Jacek Owczarek. Autorką muzyki jest Ola Bilińska (zespół Babadag).
Kształt i struktura spektaklu będą efektem autorskiej metody pracy artysty z tancerzami, opierającej się na improwizacji i świadomości ciała w interakcji z drugą osobą. Jej wyjątkowość wynika ze swoistego odwrócenia kierunku twórczej pracy, bez planowania oczekiwanego, ostatecznego kształtu. Obserwacja indywidualnych procesów każdego tancerza prowadzi do poszukiwań postaci i materiału ruchowego. Punktem wyjścia nie jest scenariusz, lecz reakcje, które zachodzą pomiędzy improwizującymi aktorami. Postaci zderzane są ze sobą nawzajem, by prowokować niezaplanowane i zaskakujące spotkania. Z tych spotkań i energii, która im towarzyszy, powstaje ostateczna struktura spektaklu.

Spektakl odbędzie się w podcieniach MOCAK-u. Wstęp wolny.

Teatr Tańca DF >>>