OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Co, gdzie i za ile// – Iwona Wojnarowicz

Co, gdzie i za ile – Iwona Wojnarowicz

W zeszłym roku światowy rynek sztuki zanotował zysk rzędu 12,269 miliarda dolarów. Pomimo tak dużego obrotu dziełami trudno o dobrą prasę branżową, która skupiałaby się na handlu sztuką. Obok kilku specjalistycznych tytułów i dużej liczby portali internetowych prezentujących zestawienia aukcyjne znaczna część pism zazwyczaj jedynie wspomina o zjawiskach zachodzących na rynku sztuki. Spróbujmy jednak wymienić najważniejsze i najbardziej interesujące pozycje, po które każdy kolekcjoner od czasu do czasu powinien sięgnąć.

Najpierw zajrzyjmy do „ART+AUCTION”. Jest to międzynarodowy miesięcznik informujący o najciekawszych aukcjach oraz wystawianych na nich dziełach. Ma rozbudowaną stronę internetową, na której można skorzystać z obszernej wyszukiwarki artystów, zawierającej wyniki aukcji, bazy transakcji oraz kalendarium wydarzeń. Co istotne, „ART+AUCTION” trafnie zapowiada nadchodzące trendy na rynku sztuki. Jest to znakomite pismo, które można polecić każdemu jako doskonały punkt wyjścia do poszukiwań.

Podobny charakter, lecz przystępniejszą formę ma „ARTnews”, ukazujące się 11 razy w roku. Redakcja złożona z wielu międzynarodowych korespondentów gwarantuje czytelnikom dostęp do rzetelnych informacji, ciekawych raportów inwestycyjnych, recenzji i tekstów krytycznych.

Kolejną niezwykle ważną pozycją jest miesięcznik „The Art Newspaper”, który podaje najświeższe informacje na temat międzynarodowego rynku sztuki.

(…)

Całość tekstu dostępna w najnowszym MOCAK Forum.