OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Duchy materii//. Po wystawie oprowadza artysta Guido Casaretto

Przejdź do wystawy

Duchy materii. Po wystawie oprowadza artysta Guido Casaretto

26.10.2019 godz. 12

Opublikowano: 14.10.2019

W sobotę 26 października o godzinie 12 Guido Casaretto oprowadzi publiczność po swojej wystawie Duchy materii.

Oprowadzanie w języku angielskim. Nie obowiązują zapisy. Uczestnicy proszeni są o pojawienie się przy recepcji MOCAK-u na pięć minut przed spotkaniem. Wstęp w cenie biletu.


Ekspozycja jest kolejną z cyklu indywidualnych prezentacji artystów, których dzieła znajdują się w Kolekcji MOCAK-u. Pokazujemy 17 prac z lat 2014–2019. Siedem z nich powstało specjalnie na wystawę w Krakowie.

Guido Casaretto (ur. 1981) żyje i tworzy na styku wielu kultur. Urodził się w Turcji, dorastał w Grecji i we Włoszech, a obecnie mieszka w Stambule. Jego odlegli przodkowie wyjechali z Włoch do Azji Mniejszej w czasach imperium osmańskiego. Nigdy jednak się nie zasymilowali – stali się częścią społeczności określanej jako lewantyńska, którą tworzyli chrześcijańscy imigranci z Francji, Włoch i Anglii. Artysta studiował na Wydziale Malarstwa i Sztuki Konceptualnej Akademii Sztuk Pięknych w Bolonii oraz na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Sztuk Pięknych Mimar Sinan w Stambule. Dystansuje się od wpływu którejkolwiek z kultur na jego twórczość, chociaż można w niej niekiedy odnaleźć nawiązania do sztuki i tradycji włoskiej.