OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Dzień z Kolekcją MOCAK-u

Dzień z Kolekcją MOCAK-u

15.01.2017 godz. 12

Opublikowano: 05.01.2017

W niedzielę 15 stycznia oferujemy wszystkim bilety specjalne do Muzeum w cenie 1 zł.

Szczególnie zachęcamy do spędzenia tego dnia z Kolekcją MOCAK-u.

Godz. 12 – oprowadzanie po wystawie Kolekcji MOCAK-u

Na ekspozycji pokazujemy dzieła artystów polskich i zagranicznych reprezentujących różne media, między innymi malarstwo, instalację, rzeźbę i wideo. O pracach opowie Betina Fekser z Działu Zbiorów. Udział w cenie biletu, nie obowiązują zapisy.

Godz. 12 – warsztaty dla dzieci w wieku 6–12 lat

Zajęcia plastyczne Znajdź różnice, podczas których uczestnicy poznają wybrane prace z Kolekcji MOCAK-u, między innymi instalacje Roberta Kuśmirowskiego i Stanisława Dróżdża oraz rzeźbę Mirosława Bałki. Celem spotkania będzie poznanie historii dzieł oraz zmian, jakim ulegały one w zależności od miejsca ekspozycji. Udział w cenie biletu, prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem: edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 29.

Dla najmłodszych zwiedzających przygotowaliśmy zeszyty edukacyjne z cyklu Twórcza Kolekcja, które można otrzymać w recepcji Muzeum.

Ponadto przy zakupie 12 numeru MOCAK Forum, poświęconego kolekcjom sztuki współczesnej i zjawisku kolekcjonowania, w MOCAK Bookstore każdy otrzyma w prezencie jeden z poprzednich numerów czasopisma.

Zapraszamy także do obejrzenia na naszym kanale YouTube wszystkich odcinków programu Którędy po sztukę, poświęconego Kolekcji MOCAK-u, który został zrealizowany przez TVP Kultura [kanał YouTube MOCAK-u >>]