OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Fantazje krakowskie//. Premiera. Spotkanie z Ryszardem Horowitzem

Fantazje krakowskie. Premiera. Spotkanie z Ryszardem Horowitzem

19.11.2018 godz. 18

Opublikowano: 07.11.2018

W poniedziałek 19 listopada o godzinie 18 zapraszamy do MOCAK-u na spotkanie z Ryszardem Horowitzem, znanym artystą i twórcą metaforycznych kolaży fotograficznych. Horowitz jako dziecko był więźniem Auschwitz. Ocalał dzięki interwencji Oskara Schindlera, na którego liście znajdowali się również inni członkowie jego rodziny.

Spotkanie będzie poświęcone nowej serii fotograficznej pod tytułem Fantazje krakowskie Ryszarda Horowitza. Zobaczymy w niej różne miejsca Krakowa, ukazane z niezwykłej perspektywy. Fotograf wykorzystał w swojej pracy specjalistyczny sprzęt oraz drony.

Spotkanie rozpocznie krótkie wystąpienie Marii Anny Potockiej na temat wcześniejszej twórczości Horowitza. Następnie zaprezentujemy film wykonany przez żonę artysty, Annę Bogusz, pokazujący artystę w czasie pracy nad Fantazjami krakowskimi. Główną część spotkania, czyli rozmowę z artystą, poprowadzi Katarzyna Zimmerer.

Wystawa Fantazji krakowskich zostanie zaprezentowana w ramach Open Eyes Economy Summit (OEES) w dniach 20–21 listopada 2018 roku w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Więcej informacji >>

Na spotkanie w MOCAK-u wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.