OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Kino letnie w MOCAK-u. //The Knick//

Kino letnie w MOCAK-u. The Knick

15.07.2016 godz. 21

Opublikowano: 24.06.2016

Przez całe wakacje zapraszamy na wieczorne seanse filmowe nawiązujące do problematyki poruszanej przez wystawę Medycyna w sztuce. Pokazy odbywają się w piątki o godzinie 21 w podcieniach MOCAK-u. Wstęp wolny.

Kino letnie w MOCAK-u to również wyjątkowa okazja zobaczenia na dużym ekranie pierwszego sezonu serialu The Knick, o narodzinach współczesnej chirurgii. Pokaz serialu w reżyserii Stevena Soderbergha odbywać się będzie naprzemiennie z głównym programem, a na każdy seans przypadać będą dwa odcinki.

15 lipca obejrzymy 3 i 4 odcinek serialu.

Terminy kolejnych projekcji: 29.7, 12.8, 26.8; godz. 21

The Knick
(2014) reż. Steven Soderbergh

Akcja serialu osadzona jest w Nowym Jorku, w szpitalu Knickerbocker, w pierwszych latach XX wieku, gdy nie istniały antybiotyki, a umieralność pacjentów była zatrważająco wysoka. Dr John Thackery wprowadza własne, pionierskie rozwiązania medyczne, jednocześnie zmagając się z uzależnieniem od kokainy. Thackery stoi na czele młodego, odważnego zespołu, w którego skład wchodzą jego protegowany Everett Gallinger, młody Bertie Chickering Jr oraz Algernon Edwards – obiecujący chirurg z Europy, który wbrew woli Thackery’ego zostaje włączony do zespołu. Galerię charakterystycznych postaci serialu uzupełniają Cornelia Robertson, córka dobroczyńcy szpitala; gburowaty kierowca ambulansu Tom Cleary; Lucy Elkins, nowa twarz w zespole pielęgniarek; szemrany zarządca szpitala Herman Barrow, oraz siostra Harriet, pielęgniarka, która nie obawia się mówić, co myśli. [opis dystrybutora]

Film w języku angielskim, z polskimi napisami.

Pełny program kina letniego w MOCAK-u >>