OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Kino letnie w MOCAK-u. //Imigrantka//

Kino letnie w MOCAK-u. Imigrantka

17.08.2018 godz. 21

Opublikowano: 13.08.2018

Przez całe wakacje zapraszamy na wieczorne seanse filmowe nawiązujące do problematyki wystawy Ojczyzna w sztuce. Pokazy odbywają się w piątki o godzinie 21 w podcieniach MOCAK-u od 29 czerwca do 31 sierpnia.

Wstęp wolnyWszystkie filmy z polskimi napisami.

Każda z projekcji zostanie poprzedzona wstępem dotyczącym ukazywania ojczyzny w kinie, opracowanym przez filmoznawcę Adriana D. Kowalskiego.

 

W piątek, 17 sierpnia o godzinie 21 zapraszamy na film

Imigrantka
The Immigrant
2013
reż. James Gray
2 godz.

Jest rok 1921. Dwie młode Polki, siostry – Ewa (Marion Cotillard) i Magda – wyruszają do Ameryki w poszukiwaniu lepszego życia. Zanim jednak spełni się ich amerykański sen, muszą przejść selekcję na Ellis Island. Chora na gruźlicę Magda zostaje zatrzymana i poddana kwarantannie, a zdana tylko na siebie Ewa rozpoczyna zdobywanie Ameryki na własną rękę. Niestety szybko przekonuje się, że młoda Polka bez znajomości i referencji na Manhattanie nie może liczyć na zbyt wiele. Trafia na ulicę, gdzie jej przewodnikiem i opiekunem zostaje Bruno (Joaquin Phoenix), który wciąga ją w nowojorski półświatek brudnych interesów i prostytucji. Ewa przypadkowo poznaje również kuzyna Brunona – Orlanda (Jeremy Renner), który swoimi obietnicami na nowo rozbudza w dziewczynie marzenia i nadzieje.

Film nominowany do Złotej Palmy na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2013 roku.

 

Zwiastun >>

Pełny program kina letniego w MOCAK-u >>