OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Konferencja. //Multizmysłowe narzędzia w tworzeniu narracji kulturowych//

Konferencja. Multizmysłowe narzędzia w tworzeniu narracji kulturowych

02.12.2019 godz. 10.30–17.30

Opublikowano: 25.11.2019

W imieniu Teatru Ludowego zapraszamy w poniedziałek 2 grudnia na konferencję Multizmysłowe narzędzia w tworzeniu narracji kulturowych.

Konferencja jest podsumowaniem dwuletniego etapu pracy nad projektem Przewodnicy zmysłów, którego celem jest opracowanie i stworzenie formuły teatralnej oraz wykształcenie nowej formy uczestnictwa w dziele teatralnym, odrzucającej prymat wzroku w odbiorze sztuki.  Podczas konferencji zaprezentują się artyści oraz naukowcy związani z projektem, a także badacze i praktycy poszukujący nowych, multizmysłowych narzędzi w tworzeniu narracji kulturowych. (z materiałów organizatora)

Wśród prelegentów między innymi: dr Karol Nepelski (Katedra Kompozycji Akademii Muzycznej w Krakowie), prof. UAM dr hab. Agata Stanisz (Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu), Kamila Albin (Instytut Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego), Michał Pabian  (Teatr Nowy w Poznaniu), Mateusz Chaberski (Katedra Performatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie).

Wstęp wolny, wymagana wcześniejsza rejestracja. Szczegóły oraz więcej informacji na stronie Teatru Ludowego >>


Konferencja jest częścią projektu Przewodnicy zmysłów, realizowanego w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Edukacja kulturalna”, z Funduszu Promocji Kultury, przy wsparciu Urzędu Miasta Krakowa.