OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Mit w kamieniu. Warsztaty rodzinne towarzyszące wystawie Jakuba Juliana Ziółkowskiego //Jesteście moi//

Przejdź do wystawy

Mit w kamieniu. Warsztaty rodzinne towarzyszące wystawie Jakuba Juliana Ziółkowskiego Jesteście moi

07.05.2023 godz. 15

Opublikowano: 25.04.2023

W niedzielę, 7 maja, o godzinie 15 zapraszamy na warsztaty rodzinne towarzyszące wystawie Jakuba Juliana Ziółkowskiego Jesteście moi. Zapraszamy uczestników w wieku od pięciu do 100 lat.

Warsztaty będą okazją do przyjrzenia się bogatej w symbole twórczości Jakuba Juliana Ziółkowskiego. Artysta posługuje się różnymi materiałami – często są to kamienie, które maluje, a następnie przykleja do swoich obrazów lub z których układa kompozycje. Inspirując się pracami prezentowanymi na wystawie Jesteście moi, stworzymy własne kompozycje z malowanych kamyków. Potraktujemy je jako nośniki rodzinnych historii i mitów. Każda grupa uczestników wspólnie skomponuje swoje dzieło – rodzinną mitologię.

Opłata za udział wynosi 14 zł od uczestnika*. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczną: 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek, godz. 9–16). Bilety można nabyć w kasie Muzeum przed rozpoczęciem zajęć. Bilet umożliwia zwiedzenie Muzeum w dniu wydarzenia. Muzeum zapewnia wszystkie potrzebne materiały.

* Dla posiadaczy Karty Krakowskiej 20% zniżki. Dla właścicieli Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ oraz krakowskiej Karty N wstęp 2 zł.

Prowadzenie: Anna Skoczeń – edukatorka, projektantka, absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Studiowała także w Akademii Sztuk Pięknych w Lizbonie oraz w École Nationale Supérieure des Arts Décoratifs w Paryżu. Animatorka i projektantka grafiki, współpracująca między innymi z krakowskim Centrum Animacji, Uniwersytetem Jagiellońskim, Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie czy festiwalem popularnonaukowym Copernicus Festival. W wolnych chwilach tańczy swinga i gra na ukulele.