OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

MOCAK na Pikniku Krakowskim

MOCAK na Pikniku Krakowskim

10.08.2019 godz. 11–17

Opublikowano: 10.07.2019

W sobotę, 10 sierpnia, w godzinach 11–17 zapraszamy do parku Bednarskiego, gdzie MOCAK będzie współtworzyć program Pikniku Krakowskiego. Goście parku będą mieli tego dnia okazję skorzystać z kilku propozycji przygotowanych przez Muzeum w związku z aktualną wystawą Natura w sztuce.

 

Program:

  • Akcja społeczna Wielorazówka

Uczestnicy w ramach warsztatów uszyją wielorazowe woreczki z powodzeniem zastępujące torebki foliowe na warzywa i owoce. Po stworzeniu własnego woreczka każdy będzie mógł zdecydować, czy chce wziąć go do domu, czy przekazać w ramach akcji do pobliskich sklepów spożywczych.

  • Sztuka na wyciągnięcie ręki. Poznaj prace prezentowane na wystawie Natura w sztuce

Wiele prac na ekspozycji kusi swoją fakturą oraz mnogością zastosowanych materiałów, aby ich dotknąć. Podczas Sztuki na wyciągnięcie ręki można poznać próbki materiałów, z których wykonano wybrane dzieła. Każdy uczestnik dostanie też mapkę, która pozwoli później odnaleźć prace z warsztatów na wystawie Natura w sztuce.

  • Poczytaj o naturze!

W biblioteczce plenerowej na czytelników będą czekały wybrane publikacje związane z tematyką wystawy Natura w sztuce. Resztę księgozbioru udostępnianą również w ramach wypożyczeń można znaleźć w Bibliotece MOCAK-u, w budynku B.

  • Słownik. Warsztaty z poetką Kholoud Charaf

Wydarzeniem specjalnym w godzinach 15–17 będą warsztaty prowadzone przez syryjską poetkę Kholoud Charaf, stypendystkę ICORN w Krakowie. Podczas zajęć można będzie się włączyć w tworzenie ilustrowanego słownika polsko-arabskiego oraz poznać kulturę Bliskiego Wschodu.

 

Do zobaczenia w parku Bednarskiego!

Atrakcje mają charakter otwarty, bez konieczności rezerwacji miejsc.

Więcej informacji o Pikniku Krakowskim >>