OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Noc Muzeów w MOCAK-u

Noc Muzeów w MOCAK-u

13.05.2016 godz. 19

Opublikowano: 02.05.2016

W piątek 13 maja zapraszamy do MOCAK-u na Noc Muzeów. Tego dnia Muzeum będzie otwarte wyłącznie od godziny 19 do 1 w nocy. Ostatnie wejście na ekspozycję o godzinie 0.30. W tym czasie zwiedzający mogą bezpłatnie zobaczyć wszystkie wystawy oraz wziąć udział w oprowadzaniach, wydarzeniach i konkursach zorganizowanych specjalnie z tej okazji.

Program wydarzeń:

Godz. 19
Oprowadzanie po wystawie Medycyna w sztuce

Uczestnicy proszeni są o pojawienie się przy recepcji MOCAK-u na 5 minut przed oprowadzaniem.

W godzinach 19–22 zapraszamy dorosłych i młodzież na cykl wieczornych miniwarsztatów Kolekcja humanisty. W ramach każdej godziny zajęć poznamy inne dzieło z kolekcji Mieczysława Porębskiego oraz w twórczy sposób je zinterpretujemy. Uczestnicy poszczególnych zajęć będą mieli możliwość stworzenia oryginalnego portretu, nietypowej partytury muzycznej oraz zagadkowej mapy. Warsztaty są nieodpłatne. Obowiązują zapisy pod adresem: edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 29.

Godz. 19–20
Warsztaty Portret mistrza
Warsztaty wokół pracy Ryszarda Winiarskiego Portret Mieczysława Porębskiego z 1980 roku.

Godz. 20–21
Warsztaty Sytuacja niewyjaśniona
Warsztaty wokół pracy Jana Tarasina Sytuacja niewyjaśniona z 1995 roku.

Godz. 21–22
Warsztaty Tajemnicza mapa
Warsztaty zainspirowane pracą Zbigniewa Makowskiego Ideogramy w kwadratach z 1967 roku.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu Sto lekcji o Kolekcji finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Godz. 22
Oprowadzanie po wystawie Kolekcji MOCAK-u

Uczestnicy proszeni są o pojawienie się przy recepcji MOCAK-u na 5 minut przed oprowadzaniem.

Godz. 23
Oprowadzanie po Bibliotece Mieczysława Porębskiego

Uczestnicy proszeni są o pojawienie się w Bibliotece MOCAK-u na 5 minut przed oprowadzaniem.

KONKURSY

Pokaż się w muzeum! – konkurs dla miłośników social media
Zwiedzający będą mogli wziąć udział w konkursie fotograficznym związanym z wystawą Medycyna w sztuce. Wystarczy zrobić sobie ciekawe zdjęcie w przestrzeni Muzeum lub uwiecznić wybrane dzieło sztuki prezentowane na wystawie* i opublikować je w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram lub Twitter) z tagiem #medicineinart. Najciekawsze zdjęcia będą wyszukiwane w czasie rzeczywistym i wyświetlane przez całą noc na ekranie w holu głównym przed wejściem do kawiarni MOCAK-u. Autorzy 10 najlepszych zdjęć zostaną nagrodzeni publikacjami oraz zestawem gadżetów, wyniki ogłosimy na fanpage’u Muzeum 17 maja.

* Zdjęcia nie mogą naruszać praw autorskich.

Zażyj sztuki! – konkurs dla zwiedzających wystawę Medycyna w sztuce
Każdy odwiedzający MOCAK podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów otrzyma od Muzeum receptę z zalecaną dawką sztuki, którą będzie mógł przyjąć na wystawie Medycyna w sztuce. Po odnalezieniu wskazanej pracy na ekspozycji i wykonaniu zalecanych działań receptę należy wrzucić do urny w holu Muzeum. Zespół MOCAK-u zapozna się dogłębnie ze wszystkimi wynikami leczenia i 20 maja opublikuje na Facebooku najtrudniejsze przypadki terapii za pomocą sztuki. Autorów najciekawszych i najbardziej zaskakujących interpretacji nagrodzimy publikacjami MOCAK-u.

MOCAK Bookstore podczas Nocy Muzeów premiuje wszystkie zakupy powyżej 50 zł specjalnym gratisem oraz oferuje 20% zniżki na wybrane publikacje MOCAK-u.

W kasie Muzeum będzie można nabyć pamiątkowe monety Nocy Muzeów w cenie 1 zł.

Przez cały wieczór na terenie MOCAK-u będzie odbywać się zbiórka pieniędzy na rzecz pomocy ofiarom wojny w Syrii, zorganizowana przez Polską Akcję Humanitarną. Zachęcamy do wsparcia misji humanitarnej prowadzonej wśród mieszkańców Syrii.