OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Oprowadzanie po wystawie //Nonsensowne technologie// z udziałem artystów

Przejdź do wystawy

Oprowadzanie po wystawie Nonsensowne technologie z udziałem artystów

02.03.2018 godz. 18

Opublikowano: 23.02.2018

W piątek 2 marca o godzinie 18 artyści Przemysław Jasielski oraz Rainer Prohaska oprowadzą publiczność po swojej wystawie Nonsensowne technologie.

Nie obowiązują zapisy. Uczestnicy proszeni są o pojawienie się przy recepcji MOCAK-u na pięć minut przed spotkaniem. Oprowadzanie odbywa się w języku polskim i jest bezpłatne.

Przemysław Jasielski i Rainer Prohaska od 2015 roku realizują autorską koncepcję „nonsensownych technologii”, prezentując na wspólnych wystawach prace, które w ironiczny sposób łączą sztukę z naukami ścisłymi. W MOCAK-u pokazujemy interaktywne obiekty i instalacje z lat 2009–2017. Choć są pozornie funkcjonalne (na przykład wskazują czas, wykonują fotografie), nie osiągają oczekiwanej wydajności. Intencją artystów nie jest opracowanie niezawodnych sprzętów przeznaczonych do masowej produkcji, lecz zaproponowanie ich użytkownikom kreatywnego podejścia do osiągnięć nauki i techniki.

Przemysław Jasielski (ur. 1970) – mieszka i pracuje w Poznaniu. W latach 1989–1994 studiował na poznańskiej ASP, którą ukończył dyplomami z rzeźby w pracowni profesora Jana Berdyszaka i rysunku w pracowni profesora Jarosława Kozłowskiego. Tworzy instalacje, obiekty, rysunki i autorskie maszyny o nietypowych, zaskakujących funkcjach. Swoje prace prezentował między innymi na wystawach indywidualnych w kraju i za granicą: w Japonii, Korei, Zambii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Rainer Prohaska (ur. 1966) – mieszka i pracuje w Wiedniu. Studiował eksperymentalne projektowanie mediów na Uniwersytecie Sztuki i Designu w Linzu oraz na Uniwersytecie Sztuki Stosowanej w Wiedniu. Jego projekty artystyczne, prowokujące pytania między innymi o wpływ technologii na relacje społeczne, są realizowane na całym świecie: w Izraelu, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Chinach, Rosji i Indiach.

Zapraszamy również na strony internetowe projektu i jego autorów:

www.nonsensetechnologies.com
www.jasielski.com
www.rainer-prohaska.net