OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Pokaz filmu //Kichka: Life Is a Cartoon// na //Niech Żyje Komiks 3!//

Pokaz filmu Kichka: Life Is a Cartoon na Niech Żyje Komiks 3!

10.11.2018 godz. 17

Opublikowano: 05.11.2018

Podczas festiwalu Niech Żyje Komiks 3! odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego Kichka: Life Is a Cartoon, wyprodukowanego przez Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK i Centrum Sztuk Prześladowanych w Solingen.

Projekcja odbędzie się w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Seans poprzedzi prelekcja Adriana D. Kowalskiego – filmoznawcy, koordynatora projektów pozawystawienniczych MOCAK-u.

Film z polskimi napisami. Wstęp wolny.

Zapraszamy również do odwiedzania stoiska MOCAK-u, na którym będzie można nabyć komiks Michela Kichki Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu z podpisem autora, pocztówki promujące film oraz najnowsze publikacje Muzeum w promocyjnych cenach.

 

Kichka: Life Is a Cartoon jest dokumentem, którego bohaterami są Henri Kichka i jego syn Michel. To opowieść o trudnej relacji z ojcem – ofiarą i świadkiem Zagłady. Kamera towarzyszy im między innymi podczas podróży do Belgii, Francji i Izraela. Film ukazuje wpływ Shoah na stosunki rodzinne. Ujawnia również potencjał narracyjny powieści graficznej, dzięki któremu tak trudny temat jak Holokaust może być przedstawiony odważnie i wnikliwie.

www.lifeisacartoon.com >>