OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Polska 100 lat// na 22. Targach Książki w Krakowie

Polska 100 lat na 22. Targach Książki w Krakowie

26.10.2018 godz. 15

Opublikowano: 22.10.2018

Polska 100 lat to bogato ilustrowany album, który ukazał się nakładem wydawnictwa BOSZ w ramach obywatelskiej inicjatywy dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na publikację składają się eseje polskich uczonych związanych z największymi ośrodkami naukowymi w kraju, poświęcone polskim historii, społeczeństwu, kulturze, nauce i gospodarce.

W piątek, 26 października, o godzinie 15 zapraszamy na dyskusję wokół książki. Odbędzie się ona w ramach 22. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków w sali Wiedeń B. W rozmowie udział wezmą autorzy poszczególnych esejów: prof. Jerzy Bralczyk, prof. Ryszard Bugaj, prof. Andrzej Chwalba, Waldemar Dąbrowski, prof. Michał Kleiber, prof. Krzysztof Kłosiński, prof. Tadeusz Lubelski, prof. Władysław Pluta, dr Maria Anna Potocka, prof. Janusz Skalski, Adam Szostkiewicz oraz Bogdan Szymanik.

Więcej informacji >>


Zapraszamy do odwiedzania stoiska MOCAK-u w dniach 25–28 październik podczas 22. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Na stoisku D51 zaprezentujemy publikacje MOCAK-u, a także organizowane przez Muzeum bieżące i planowane wydarzenia. Pokażemy także najnowsze przedmioty artystyczne dostępne w MOCAK Bookstore.