OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Powtórka z historii sztuki. Nowe formy, nowe treści. Sztuka w Polsce po II wojnie światowej// | #MOCAKonline

Powtórka z historii sztuki. Nowe formy, nowe treści. Sztuka w Polsce po II wojnie światowej | #MOCAKonline

23.04.2022 godz. 15–16.30

Opublikowano: 18.03.2022

Wychodząc naprzeciw potrzebom maturzystów, MOCAK przygotował cykl 12 spotkań online >>, podczas których pomożemy uporządkować wiedzę, poznać sztukę najnowszą, powtórzyć najważniejsze informacje oraz nauczyć się skutecznie rozwiązywać zadania na egzaminie dojrzałości z historii sztuki.

Spotkania odbywają się w soboty od lutego do kwietnia 2022 roku w godzinach 15–16.30.

W sobotę, 23 kwietnia, o godzinie 15 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu, które zostanie poświęcone powojennej sztuce polskiej. Początkowo kształtowali ją artyści i artystki wykształceni jeszcze przed wojną. Stąd widoczna jest kontynuacja niektórych nurtów i motywów zapoczątkowanych w okresie 20-lecia międzywojennego. Jednocześnie przemiany zachodzące w społeczeństwie i polityce odcisnęły swoje piętno na sztuce. Podczas wykładu przyjrzymy się twórczości takich artystów jak Tadeusz Kantor, Andrzej Wróblewski czy Wojciech Fangor.

Zajęcia trwają 90 minut. Prowadzone będą na platformie Zoom. Spotkania odbywają się w kameralnych grupach. Opłata za udział wynosi 20 zł. Bilety do kupienia w sklepie internetowym MOCAK Boookstore pod tym linkiem >>

Kup bilet

eeea3db25d.png - 35584
Kup bilet!

Kino letnie w MOCAK-u. Aida

10,00 zł
Dodaj

Po zakupie biletu zostaną do Państwa przesłane szczegółowe wskazówki dotyczące udziału w spotkaniu. Jeśli w ciągu 24 godzin nie otrzymają Państwo e-maila zwrotnego, bardzo prosimy o sprawdzenie folderu spam oraz kontakt z Działem Wiedzy o Sztuce w MOCAK-u pod adresem edukacja@mocak.pl lub pod numerem telefonu 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek, godz. 9–16).

Kontakt w dniu wydarzenia: powtorkahs2022@gmail.com

Prowadzenie: Przemysław Ciępka – przewodnik i edukator w MOCAK-u, laureat olimpiady z historii sztuki. Magistrant historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od siedmiu lat jako korepetytor z dużymi sukcesami przygotowuje licealistów do olimpiad i matury.