OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Projekt edukacyjny KRAJ:OBRAZY

Projekt edukacyjny KRAJ:OBRAZY

Opublikowano: 01.09.2018

W 2018 roku Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK realizuje projekt KRAJ:OBRAZY, który dotyczy społeczno-kulturowej tożsamości współczesnego człowieka widzianej w szczególności przez pryzmat sztuki współczesnej.

Zakłada on przeprowadzenie cyklu bezpłatnych spotkań, na które złożą się oprowadzania po wystawie czasowej Ojczyzna w sztuce i związane z nią warsztaty.

Realizowane wydarzenia dotyczą następujących pojęć: pamięć, język, terytorium, historia, tożsamość. Głównym zadaniem projektu jest próba odpowiedzi na pytanie: „Czym jest dla nas ojczyzna?”. Punktem wyjścia do działań edukacyjnych są prace prezentowane na wystawie czasowej Ojczyzna w sztuce i należące do Kolekcji MOCAK-u.

Założeniem projektu jest praca ze wszystkimi grupami wiekowymi: dziećmi, młodzieżą, dorosłymi oraz seniorami i wynikająca stąd międzypokoleniowość spotkań. Będą je prowadzić zarówno pracownicy MOCAK-u, jak i artyści oraz zewnętrzni edukatorzy.

Organizatorzy stawiają sobie za cel wsparcie osób, które mają utrudniony dostęp do kultury. Do projektu zaproszeni zostali: uczniowie pobliskich szkół, krakowscy studenci, dorośli mieszkańcy miasta i okolic, a także pacjenci Szpitalu Specjalistycznego im. Józefa Babińskiego w Krakowie oraz więźniowie Aresztu Śledczego w Krakowie.

W związku z projektem zostanie wydana publikacja edukacyjna. Znajdą się w niej zadania zachęcające do indywidualnego poznawania dzieł sztuki współczesnej oraz konfrontacji z ich tematyką.