OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Przychodnia//

Łukasz Surowiec Przychodnia

30.05.2019 - 09.06.2019

Prezentowane na wystawie materiały pochodzą ze spektaklu Łukasza Surowca Przychodnia, zrealizowanego pod koniec października 2016 roku w Poznaniu. Jego bohaterami stali się nieuleczalnie chorzy czynni alkoholicy, przeważnie bezdomni, którzy ze względu na swoją sytuację życiową i wymagania stawiane przez system nie mogli podjąć skutecznej terapii. W projekcie odegrali rolę pacjentów. Miejsce lekarzy zajęli zaproszeni przez artystę anonimowi antropolodzy i badacze społeczni. Ich zadaniem było przeprowadzenie wywiadów z uzależnionymi. Rozmów z gabinetu widzowie mogli słuchać na żywo przez znajdujące się na zewnątrz słuchawki, jednocześnie obserwując tych, którzy czekali na swoją kolej w przychodni. Za udzielenie wywiadu uczestniczkom i uczestnikom oferowano 21 złotych – kwotę wystarczającą na półlitrową butelkę wódki.

Na wystawie, która w swej formie przywołuje atmosferę spektaklu, prezentowane są zarówno wybrane rozmowy transmitowane podczas projektu, jak i obrazy niedostępne dla publiczności teatralnej: nagrania z gabinetu schowanego w głębi budynku oraz zapisy sytuacji, które rozegrały się poza czasem trwania spektaklu. Prezentowana jest również nowa edycja alccoinów – środka płatniczego opracowanego przez artystę.

 

Wystawa Przychodnia została zrealizowana w ramach pracy doktorskiej Prototypy relacji społecznych. Doświadczenie Zmiany.

Miejsce:
Galeria Alfa
Data wystawy:
30.05.2019 - 09.06.2019
Artysta:
Łukasz Surowiec
Więcej o artyście: