OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Rafał Milach i Gordon MacDonald. Spotkanie mistrzowskie w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie

Rafał Milach i Gordon MacDonald. Spotkanie mistrzowskie w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie

23.05.2014 godz. 18

Opublikowano: 19.05.2014

W piątek 23 maja o godzinie 18 zapraszamy na spotkanie z Rafałem Milachem, autorem albumu The Winners, poświęconego zwycięzcom krajowych i lokalnych konkursów na Białorusi, popieranych przez tamtejsze władze. Jak dowiadujemy się z albumu, wśród nagradzanych artystów znajdują się nazwiska najlepszych z najlepszych w konkursach promujących piękno czy dbanie o przestrzeń publiczną. Zwycięzcy są obecni w kołchozach, szkołach, instytucjach publicznych, nocnych klubach, wiejskich dyskotekach i na tablicach pamiątkowych niemal każdego białoruskiego miasta.
W spotkaniu weźmie również udział Gordon MacDonald, dyrektor wydawnictwa GOST Books, pisarz i fotograf. GOST Books publikuje książki o fotografii i sztukach wizualnych.

Rafał Milach – fotograf i twórca książek. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Instytutu Fotografii Kreatywnej w Opawie, gdzie obecnie wykłada. Od ponad 10 lat realizuje projekty poświęcone transformacji w Europie Środkowo-Wschodniej, przede wszystkim w krajach rosyjskojęzycznych. Fotografie artysty były prezentowane na wystawach indywidualnych oraz na festiwalach międzynarodowych. Laureat konkursów takich jak: World Press Photo, Photography Book Now czy Paris Photo-Aperture Foundation PhotoBook Awards. Współzałożyciel międzynarodowego kolektywu Sputnik Photos.

Gordon MacDonald – dyrektor wydawnictwa GOST Books, pisarz i fotograf. Założyciel magazynu „Photoworks”. Współzałożyciel Brighton Photo Fringe. Wraz z żoną, Clare Strand, tworzy dwuosobowy kolektyw artystyczny MacDonaldStrand.

Miesiąc Fotografii w Krakowie >>>