OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Sztuka inwestowania w sztukę//

Sztuka inwestowania w sztukę

20 maja 2014 roku w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK odbyło się spotkanie zatytułowane Sztuka inwestowania w sztukę.

Projekt kierowany do studentów Uniwersytetu Ekonomicznego został przygotowany przez Dział Edukacji i Dział Zbiorów MOCAK-u we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie oraz firmą UBS Kraków. Do prowadzenia warsztatów zostały zaproszone studentki Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie: Lena Drapella, Katarzyna Kacprzak, Ewelina Lekka, Martyna Piątek i Katarzyna Rajca.

Na wykłady w sali audiowizualnej przybyło blisko 160 studentów UE. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w MOCAK-u. Spotkanie było okazją do zwiedzenia przestrzeni Muzeum oraz zapoznania się z jego działalnością od początku istnienia. Z wystąpień uczestnicy dowiedzieli się także między innymi, na co zwracać uwagę przy tworzeniu kolekcji dzieł i od czego może zależeć jej wartość.

Po serii wykładów uczestnicy zapoznali się z Kolekcją MOCAK-u. Studentki krakowskiej ASP prowadzące tę część spotkania wspólnie z odbiorcami analizowały wybrane prace, zwracając uwagę na tytuł, treść każdej z nich, a także na technikę i materiały, z jakich zostały one wykonane. Nie bez znaczenia był też aspekt ekonomiczny. Okazało się, że studenci ekonomii wiele wnieśli w dyskusję na temat współczesnej sztuki. Była to bardzo inspirująca wymiana.

Projekt realizowany we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym i Wydziałem Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz firmą UBS Kraków.