OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Wtorki z Kolekcją//. Lars Laumann

Przejdź do wystawy

Wtorki z Kolekcją. Lars Laumann

29.01.2019 godz. 11–19

Opublikowano: 05.11.2018

W listopadzie i grudniu 2018 oraz styczniu 2019 roku, w ramach dwuletniego projektu Wtorki z Kolekcją, prezentujemy pracę Larsa Laumanna Zamknij się, dzieciaku, to nie bingo.

Film opowiada historię młodej Norweżki zakochanej w Carltonie Turnerze, czarnoskórym mężczyźnie skazanym na śmierć. Nikt nie wspomina o jego zbrodni, co sugeruje, że osoba jest znacznie ważniejsza niż jej czyny. Dla bohaterów filmu Carlton jest niewinny i nikt nie wątpi w jego wartość jako człowieka. Takie podejście nadaje ich życiu radość i lekkość. Atmosfera filmu jest przesiąknięta wielką ufnością w dobroć i piękno ludzi.

 

Lars Laumann (ur. 1977)

Wideo, instalacja wideo. W każdym z filmów stosuje inny mechanizm narracji. W specyficzny sposób eksponuje te elementy opowieści, które decydują o jej interpretacji. Narzuca pewnym zdarzeniom silnie ingerujący kontekst, który kształtuje obraz przekazywanej historii i sposób jej odbioru przez widza.


Wtorki z Kolekcją to dwuletni projekt, w ramach którego co tydzień w dniu darmowego wstępu do Muzeum w sali audiowizualnej można zobaczyć wybrane prace wideo z Kolekcji MOCAK-u. Nasze zbiory wideo liczą obecnie 161 dzieł. Przynajmniej połowa z nich nie była dotychczas pokazywana na wystawach Kolekcji.

Pokazy odbywają się w sali audiowizualnej MOCAK-u przez cały dzień w godzinach otwarcia Muzeum (11–19).