OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Głos//

Aktywne czytanie. Głos

21.09.2019 godz. 12–13.30

Opublikowano: 06.08.2019

W sobotę 21 września o godzinie 12 zapraszamy dzieci do siódmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Głos napisanej przez Michała Bogdanowicza i zilustrowanej przez Julię Cybis (Ezop, Warszawa 2014).

Wszędzie dookoła słyszymy różne dźwięki – czasem gdy mówi do nas mama, czasem gdy słuchamy muzyki albo gdy nasz kot chrapie. Główny bohater książki jest jedyną osobą na świecie, która nie ma własnego głosu. Dlatego aby odzyskać ten zagubiony skarb, udaje się w podróż, w której uczestnicy zajęć będą mu towarzyszyć.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w opowieści.

Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Michał Bogdanowicz – baryton, śpiewak operowy, solista zespołu Piotra Rubika oraz wieloletni współpracownik Warszawskiej Opery Kameralnej, a także aktor współpracujący między innymi z Teatrem Buffo. Głos to jego debiut literacki, w którym przybliża dzieciom świat dźwięków, zwracając uwagę na jego różnorodność oraz podkreślając jego rangę.

Julia Cybis – malarka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w pracowni prof. Wiesława Szamborskiego). Jej zainteresowania artystyczne obejmują malarstwo sztalugowe i ścienne, wzornictwo oraz ilustrację. Współtworzy markę Falbanka, w której projektuje wzory tkanin.

Wstęp 10 zł*, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: 12 263 40 36.

 


 

Terminy kolejnych warsztatów z cyklu Aktywne czytanie w 2019 roku: 19 października, 16 listopada, 21 grudnia.

* dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp za 1 zł.