OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Księżniczka bezkresnych mórz//

Aktywne czytanie. Księżniczka bezkresnych mórz

02.04.2022 godz. 12

Opublikowano: 14.03.2022

W sobotę, 2 kwietnia, o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie bajki Księżniczka bezkresnych mórz, pochodzącej ze zbioru opowiadań Księżniczki buntowniczki. Historie o odwadze, przyjaźni i innych wartościach, napisanego przez Natashę Farrant i zilustrowanego przez Lydię Corry (Nasza Księgarnia, Warszawa 2021).

Co to za księżniczka, która nie chce nosić wytwornych sukien, nic sobie nie robi z panujących w królestwie zasad, najbardziej na świecie marzy o posiadaniu własnej łodzi, a w dodatku ratuje z opresji księcia? To odważna bohaterka opowiadania, której uczestnicy potowarzyszą w pokonywaniu przeciwności losu i dążeniu do realizacji swoich marzeń.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w opowieści.

Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Limit miejsc został wyczerpany.
Opłata za udział wynosi 14 zł od osoby*. Bilet umożliwia zwiedzenie Muzeum w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona. Muzeum zapewnia materiały. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl. W zgłoszeniu prosimy o podanie liczby osób, które będą brać udział w warsztatach.

* Dla posiadaczy Karty Krakowskiej 20% zniżki. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ oraz krakowskiej Karty N wstęp 2 zł.

 

Nasza Księgarnia jest jednym z najstarszych wydawnictw w Polsce, z którym było związanych wielu wybitnych autorów, między innymi Jan Brzechwa, Janusz Domagalik, Irena Tuwim czy Wanda Chotomska. Oficyna przybliża czytelnikom zarówno klasyczne dzieła polskich pisarzy, jak i najciekawsze tytuły zagraniczne.

Natasha Farrant – londyńska pisarka francuskiego pochodzenia, zadebiutowała w roku 2008 romansem dla dorosłych, od roku 2010 pisze wyłącznie dla dzieci i młodzieży.

Lydia Corry – absolwentka Royal College of Art. Książka Księżniczki buntowniczki. Historie o odwadze, przyjaźni i innych wartościach to jej debiut. Mieszka z rodziną w Hastings.