OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Tornado Jumi//

Aktywne czytanie. Tornado Jumi

26.02.2022 godz. 12

Opublikowano: 08.02.2022

W sobotę, 26 lutego, o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Tornado Jumi, autorstwa Klaudii Piróg z ilustracjami Małgorzaty Herrery (Wydawnictwo Dziwimisie). Książka zajęła drugie miejsce w rankingu Najlepsze okładki książek wydanych w Polsce w 2020 roku (prowadzonym na fanpage’u Kupiłbym tę książkę, gdyby nie okładka), była też nominowana w kategorii Obraz w plebiscycie Lokomotywa 2020.

Jumi to dziewczynka o niesamowitych włosach, które wraz z narastającą w niej złością wirują i zamieniają się w prawdziwe tornado. Niestety, jego niszczycielska siła sprawia, że Jumi nie ma zbyt wielu przyjaciół – inne dzieci się jej boją. Czy dziewczynka znajdzie na to sposób? Każdy z nas czasem czuje narastającą w nim złość. Razem z Jumi poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak sobie z nią radzić.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w lekturze. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Limit miejsc został wyczerpany.
Opłata za udział wynosi 14 zł od osoby*. Bilet umożliwia zwiedzenie Muzeum w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona. Muzeum zapewnia materiały. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl. W zgłoszeniu prosimy o podanie liczby osób, które będą brać udział w warsztatach.

* Dla posiadaczy Karty Krakowskiej 20% zniżki. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ oraz Karty Krakowskiej Rodzina "N" wstęp 2 zł.


Klaudia Piróg – z wykształcenia i zamiłowania bibliotekoznawczyni oraz krytyczka literacka, autorka kilku książek dla dzieci (Tornado Jumi, Tajemniczy ktoś), założycielka wydawnictwa Dziwimisie. Pierwszą książkę opublikowała w 2020 roku.

Małgorzata Herrera – ilustratorka i graficzka. Miłośniczka natury, Muminków, Studia Ghibli i przede wszystkim ilustracji dziecięcej. Uwielbia kreatywne i oryginalne rozwiązania, przemyślane projekty graficzne i zabawę z potencjałem technik drukarskich. Pracuje głównie w technice akwareli i tuszu, jej prace obfitują w elementy roślinne.

Wydawnictwo Dziwimisie  – jedno z najmłodszych polskich wydawnictw książek dla dzieci, powstałe w maju 2020 roku. W swoim dorobku ma 13 tytułów, zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych czytelników. Współpracuje głównie z polskimi autorami i ilustratorami. Do najpopularniejszych tytułów wydawnictwa należą Ciszka, Tajemniczy Ktoś, Tornado Jumi.