OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Miś ma stracha//

Aktywne czytanie. Miś ma stracha

25.09.2021 godz. 12–13.30

Opublikowano: 07.09.2021

W sobotę 25 września o godzinie 12 zapraszamy dzieci do 10. roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Miś ma stracha autorstwa Jacoba Granta w tłumaczeniu Michała Rusinka (Wydawnictwo Lokator).

Kiedy jesteś Misiem lubiącym porządek, bałagan w twoim domu może oznaczać tylko nieproszonego gościa. Pajęczyny oraz poprzestawiane książki sprawiają, że Miś i jego przyjaciółka Ursa wyruszają na poszukanie małego niecnego lokatora. Czy uda im się znaleźć nieznanego przybysza, dowiemy się na zajęciach.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces wspólnego czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w lekturze.

Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Zajęcia odbędą się w podcieniach Muzeum lub w razie niepogody w sali, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Opłata za udział wynosi 10 zł od osoby*. Bilet umożliwia zwiedzenie Muzeum w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona. Muzeum zapewnia materiały. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl. W zgłoszeniu prosimy o podanie liczby osób, które będą brać udział w warsztatach.

* Dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp 2 zł.

Jacob Grant – autor oraz ilustrator książek dla dzieci. Mieszka z żoną oraz dwójką dzieci w Chicago. Uwielbia rysować i pisać. Czasem jego prace zamieniają się w pozycje książkowe; do tej pory wydał ich osiem. Miś ma stracha to pierwsza jego opowieść przetłumaczona na język polski.

Wydawnictwo Lokator – wydawca między innymi prozy Fernanda Pessoi i Idy Linde oraz poezji Linn Hansén i Giuseppe Ungarettiego. Miś ma stracha to jego pierwsza książka dla dzieci, zapoczatkowująca akcję wydawniczą #wydajemisie skierowaną do najmłodszych czytelników. Oficyna prowadzi także księgarnię, w której można kupić wspaniałe pozycje z literatury światowej i polskiej.