OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa//

Aktywne czytanie. Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa

18.12.2021 godz. 12

Opublikowano: 15.11.2021

W sobotę 18 grudnia o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Prezent Gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa autorstwa Johna Burninghama w tłumaczeniu Dominiki Cieśli-Szymańskiej (Wydawnictwo Dwie Siostry).

Jest taka jedna noc w roku, kiedy każdy malec czeka na swój prezent. Szoruje buty, wywiesza skarpety i zostawia ciastka koło choinki dla pewnego pana w czerwonym kubraczku. Nie inaczej postąpił Korneliusz Klops mieszkający na szczycie Marmoladowej Góry. Niestety renifery leżą już w łóżku, a prezent dla Korneliusza dalej znajduje się w worku. Jak poradzi sobie Święty Mikołaj? Czy uda mu się dowieźć ostatni podarunek na czas? O tym przekonamy się na zajęciach i razem z Mikołajem sprawdzimy, jaki środek transportu najlepiej sprawdza się w ekstremalnych zimowych warunkach.


Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w lekturze. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Opłata za udział wynosi 10 zł od osoby*. Bilet umożliwia zwiedzenie Muzeum w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona. Muzeum zapewnia materiały. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl. W zgłoszeniu prosimy o podanie liczby osób, które będą brać udział w warsztatach. Limit miejsc został wyczerpany.

* Dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp 2 zł.

Johna Burningham – brytyjski ilustrator oraz pisarz, autor ponad 30 publikacji dla najmłodszych. Wielokrotnie nagradzany oraz wyróżniany za swoją twórczość, w 2012 roku został nominowany do Nagrody im. Hansa Christiana Andersena. Poza książkami dla dzieci tworzył plansze reklamowe oraz wielkoformatowe murale. Mieszkał w Londynie ze swoja żoną Helen, także ilustratorką oraz autorka książek dla dzieci.

Wydawnictwo Dwie Siostry – jedno z najprężniej rozwijających się wydawnictw książek dla dzieci w Polsce. Udało mu się przekonać polskich czytelników, że dzieci zasługują na to, co najlepsze – pod względem estetycznym, merytorycznym i edytorskim. Oficyna publikuje zarówno nowości zagranicznych i rodzimych twórców, jak i wznowienia pozycji klasycznych. Jest także znana z pięknie wydawanych książek kucharskich.