OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Śnieżek i Węgielek. Podróż do gwiazd//

Aktywne czytanie. Śnieżek i Węgielek. Podróż do gwiazd

02.06.2018 godz. 12

Opublikowano: 16.05.2018

W sobotę 2 czerwca o godzinie 12 zapraszamy dzieci w wieku 4–8 lat wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Śnieżek i węgielek. Podróż do gwiazd autorstwa Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Aleksandry Woldańskiej-Płocińskiej. Jest to pierwsza z serii książek opisujących podróże kota Śnieżka i psa Węgielka z Wydawnictwa Alegoria.

Podczas spotkania przygotujemy skafandry, wyruszymy w kosmiczną podróż i spróbujemy uchronić bibliotekę przed wchłonięciem przez czarną dziurę.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książkach możliwość przeżywania przygód.

Przemysław Wechterowicz – autor licznych książek dla dzieci, przetłumaczonych  łącznie na 18 języków. Za Proszę mnie przytulić został uhonorowany Nagrodą Literacką Miasta Stołecznego Warszawy (2014). Opisał również przygody Śnieżka i Węgielka w oceanie oraz Amazonii.

Aleksandra Woldańska-Płocińska – ilustratorka książek, nie tylko dla dzieci. Mrówka wychodzi za mąż z jej grafikami w 2009 roku dostała tytuł Najpiękniejszej Książki Roku przyznawany przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek. Dotychczas ukazało się kilka publikacji z ilustracjami artystki, w tym także jej autorskie prace: Pierwsze urodziny prosiaczka, Drugie urodziny prosiaczka, Co dwie brody, to nie jedna. Kompendium wiedzy o zaroście.

Wstęp 10 zł, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem biblioteka@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 36.