OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Czerwiec 2018

Czerwiec 2018

W czerwcu w MOCAK-u odbyło się 47 wydarzeń: 10 lekcji muzealnych ze standardowej oferty dla szkół, przedszkoli i grup zorganizowanych, 24 oprowadzania po bieżących wystawach czasowych i Kolekcji MOCAK-u oraz 13 wydarzeń o charakterze otwartym lub prowadzonych w ramach stałych projektów Muzeum.

9 czerwca odbyły się warsztaty współorganizowane z Miesiącem Fotografii inspirowane wystawą Salvatore Vitalego Nieuchwytny dźwięk. Odkrywanie wirtualnego, dotyczące świata mediów społecznościowych i przetwarzania danych. Po oprowadzeniu po wystawie uczestnicy zapoznali się ze specjalistycznym słownictwem odnoszącym się do tematu, podzielili się własnym doświadczeniem z sieci, a następnie wykorzystali generator fake news do stworzenia zafałszowanego artykułu. Kolejnym ćwiczeniem było opisanie zdjęć i na ich podstawie dopasowanie reklam do użytkowników. Warsztaty miały na celu zwiększenie świadomości działań prowadzonych w Internecie.

16 czerwca MOCAK zaprosił dzieci z rodzicami na zajęcia z cyklu Zabawy z książką. Uczestnicy wysłuchali biograficznej opowieści Dorothea Lange. Fotografka, która odkryła oblicza kryzysu autorstwa Carol Boston Weatherford z ilustracjami Sarah Green. Po oglądnięciu prac z wystawy Łuczaka i skamielin przyniesionych przez geologa wykonali gipsowe odlewy codziennych przedmiotów i zabawek, które następnie pomalowali farbami.

24 czerwca odbył się Spacer po Zabłociu. Pomysłodawcą jego trasy i przewodnikiem był Artur Wabik. Artysta oprowadził uczestników po okolicznej architekturze poprzemysłowej, pokazując liczne murale i opowiadając o historii dzielnicy, zwracając uwagę na aktualną działalność aktywistów. Podczas spaceru skupiliśmy się na zmianach, które zaszły w dzielnicy w ostatnich latach.

W ramach Tygodnia Osób Niepełnosprawnych w MOCAK-u odbyły się oprowadzania oraz warsztaty Sztuka pod ręką 2 z Piotrem Lutyńskim (9 czerwca). Artysta – przy akompaniamencie muzyki granej na żywo przez Fryderyka Lutyńskiego – opowiedział o swojej twórczości oraz o materiałach, których używa, takich jak wosk pszczeli i skorupy jaj.

 

28 czerwca miało miejsce otwarcie trzech wystaw: Do absolutu poprzez abstrakcję Friedricha Vordembergego-Gildewarta, Nagroda Vordemberge-Gildewart 2018 oraz Gra w murach Akademii.

miało miejsce otwarcie trzech wystaw: Do absolutu poprzez abstrakcję Friedricha Vordembergego-Gildewarta, Nagroda Vordemberge-Gildewart 2018 oraz Gra w murach Akademii.