OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Kwiecień 2018

Kwiecień 2018

W kwietniu w MOCAK-u odbyły się 24 wydarzenia: 13 lekcji muzealnych ze standardowej oferty dla szkół i przedszkoli oraz grup zorganizowanych, 7 oprowadzań po bieżących wystawach czasowych i Kolekcji MOCAK-u oraz 4 wydarzenia edukacyjne o charakterze otwartym lub prowadzonych w ramach stałych projektów Muzeum.

Warsztaty Zabawy z książką chińską (14 kwietnia) współorganizowane z Instytutem Konfucjusza wprowadziły dzieci w świat kultury chińskiej z pomocą książki Znaki chińskie pochodzą z obrazków autorstwa Liu Liangpenga. Uczestnicy otrzymali na pamiątkę prawdziwe lampiony chińskie.

14 kwietnia odbyły się warsztaty dla młodzieży dorosłych Z perspektywy lokalnej z cyklu Sztuka w obronie człowieka współorganizowanego z Polską Akcją Humanitarną. Dzieło Krzysztofa Wodiczko Pojazd dla bezdomnych stanowiło punkt wyjścia do refleksji i dyskusji na temat problemu bezdomności i głodu we współczesnym świecie.

21 kwietnia odbyła się tegoroczna edycja Dnia Wolnej Sztuki, podczas której uczestnicy spotkania samodzielnie przeanalizowali pięć dzieł z Kolekcji MOCAK-u i przedstawili swoje interpretacje. Przy wybranych pracach wykonywali ćwiczenia artystyczne, stworzyli własne rzeźby oraz wiersz dadaistyczny. Spotkanie uwieńczyła wymiana spostrzeżeń na temat idei wydarzenia i poszczególnych dzieł.

26 kwietnia miało miejsce otwarcie wystaw Ojczyzna w sztuce, W poszukiwaniu rysunku totalnego Dietricha Helmsa, Wydobycie Michała Łuczaka i Nieuchwytny dźwięk. Odkrywanie wirtualnego Salvatore Vitalego.

W kwietniu Muzeum otrzymało również dofinansowanie projektu Kultura pod ręką przyznane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Kultura Dostępna. Projekt ten, skierowany do osób z dysfunkcjami wzroku, będzie realizowany w najbliższych miesiącach.