OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Lato w MOCAK-u 2011

Lato w MOCAK-u 2011

2011 roku odbyła się pierwsza edycja akcji Lato w MOCAK-u, cyklu bezpłatnych zajęć, pozwalających dzieciom i dorosłym spędzającym wakacje w mieście na twórczy wypoczynek. Akcja obejmowała dwa cykle warsztatów: Her/My/His/story, zrealizowane we współpracy z Konsulatem Stanów Zjednoczonych, oraz Muzeum dzieci przygotowane przez pracowników Działu Edukacji MOCAK.

Historia komiksu, historia w komiksie

9 i 10 lipca 2011 odbyły się dwa warsztaty zatytułowane Historia komiksu, historia w komiksie, w ramach cyklu edukacyjnego Her/My/His/story, organizowanego przez MOCAK we współpracy z Konsulatem Stanów Zjednoczonych.

Więcej: http://www.mocak.pl/historia-komiksu-historia-w-komiksie

Historia kobiet, moja historia

23 lipca 2011 w MOCAK-u odbyły się warsztaty zatytułowane Historia kobiet, moja historia. W zajęciach prowadzonych przez artystkę Małgorzatę Markiewicz wzięły udział babcie oraz mamy wraz z córkami.

Więcej: http://www.mocak.pl/historia-kobiet-moja-historia

 

Doktoranci w muzeum

5 lipca 2011 doktorantki i doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego uczestniczyli w specjalnie dla nich zorganizowanym, bezpłatnym oprowadzaniu po wystawie „Historia w sztuce” oraz Wystawie Kolekcji. Spotkanie prowadziła Delfina Piekarska, asystent kuratora wystawy Historia w sztuce. Tym wydarzeniem zainaugurowaliśmy współpracę pomiędzy MOCAK-iem a Towarzystwem Doktorantów UJ. Do grupy zwiedzających szybko dołączyli się także inni goście muzeum.

Oprowadzania dla dzieci

19 lipca 2011 kolejna grupa maluchów odwiedziła MOCAK. Tym razem były to podopieczni polskiego oddziału międzynarodowej organizacji YMCA, mającego swoją siedzibę w Krakowie.

Konferencja prasowa o sztuce współczesnej z udziałem dzieci

30 lipca 2011 odbyły się warsztaty dla dzieci z Julitą Kwaśniak, rzeczniczką prasową MOCAK-u.

Drogi do wolności

21 sierpnia 2011 w ramach Lata w MOCAK-u miały miejsce warsztaty zatytułowane Drogi do wolności. Siedemnastu uczestników z pomocą muralisty Mikołaja Rejsa, historyczki sztuki Iwony Wojnarowicz i pomysłodawczyni projektu Elżbiety Sali twórczo zmieniało dzielnicę Zabłocie.

Więcej: http://www.mocak.pl/drogi-do-wolnosci-malowanie-muralu-na-zablociu

Kim jest konserwator?

25 sierpnia 2011 odbyły się warsztaty dla osób powyżej 13. roku życia z udziałem Zofii Kerneder, konserwatorki sztuki współczesnej.