OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Lato w MOCAK-u 2015

Lato w MOCAK-u 2015

Opublikowano: 22.06.2015

Letnie re-kreacje (2)

Zapraszamy stowarzyszenia działające nieodpłatnie na rzecz młodzieży na bezpłatne oprowadzanie po aktualnych wystawach w MOCAK-u, połączone z warsztatami, podczas których uczestnicy podejmą próbę twórczego dialogu z autorami prezentowanych w Muzeum prac.

Warsztaty są kierowane do młodzieży w wieku od 13 do 18 lat.

Terminy będą ustalane indywidualnie z każdą grupą. Planujemy przeprowadzić cztery spotkania. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: edukacja@mocak.pl, lub telefonicznie: 12 263 40 29.

Oprowadzanie po Kolekcji MOCAK-u dla dzieci i dorosłych w języku angielskim
7, 14, 21, 28 lipca, godz. 11

Wychodząc naprzeciw dziecięcej potrzebie eksploracji, proponujemy oprowadzanie połączone z dobrą zabawą, która pozwoli całym rodzinom na rozwijanie umiejętności aktywnego odbioru sztuki i lepsze jej rozumienie. Po Kolekcji MOCAK-u oprowadzi Sabina Oroshi z Muzeum Sztuki Współczesnej w Zagrzebiu.

Wstęp wolny

Gender w sztuce – bezpłatne oprowadzanie po wystawie w języku angielskim
7, 14, 21, 28 lipca oraz 4, 11, 18, 25 sierpnia, godz. 15

W każdy wtorek lipca i sierpnia zapraszamy dorosłych na bezpłatne oprowadzanie po wystawie Gender w sztuce. Wraz z muzealnym przewodnikiem zwiedzający będą mieli okazję uzyskania pogłębionej wiedzy na temat prezentowanych prac i rozmowy na temat swoich wrażeń. Po wystawie oprowadzi Sabina Oroshi z Muzeum Sztuki Współczesnej w Zagrzebiu.

Wstęp wolny

Czas na sztukę: Wobec Zagłady
10 lipca (piątek), godz. 11

Zapraszamy seniorów na bezpłatne oprowadzanie po wystawie Doświadczenie Auschwitz. Polska, Izrael, Niemcy. Spotkanie będzie okazją do wspólnego odbioru sztuki i rozmowy na podejmowane przez nią tematy.

Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem: jarzynska@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 29.

Lektury wizualne: Herbert portrecista
18 lipca (sobota), godz. 12

Zapraszamy na warsztaty literacko-artystyczne towarzyszące wystawie rysunków Zbigniewa Herberta.  Spotkanie będzie obejmowało wprowadzenie do wystawy, wspólną lekturę wybranych utworów poety i twórczą pracę łączącą środki wyrazu właściwe dla literatury i sztuk wizualnych. Zapraszamy młodzież i osoby dorosłe.

Wydarzenie jest pierwszym z cyklu spotkań dotyczących relacji między literaturą a sztukami wizualnymi, które Dział Edukacji MOCAK-u organizuje przy okazji wystaw podejmujących ten problem.

Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem: jarzynska@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 29.

Twórcza Kolekcja

Zapraszamy również na cykl nieodpłatnych warsztatów prowadzonych przez artystów i edukatorów. Zajęcia umożliwią dzieciom i młodzieży twórcze poznawanie współczesnej sztuki, jak również odkrywanie i rozwijanie ich artystycznego potencjału. Każde spotkanie będzie ukazywało inny aspekt Kolekcji MOCAK-u.

Jak działa chaos i porządek?
12.7, niedziela, godz. 12

Warsztaty poprowadzi artysta Piotr Lutyński. Jego prace można podziwiać w Kolekcji MOCAK-u. Prosimy zgłaszać uczestników w wieku 5–11 lat.

Czym jest instalacja?
26.7, niedziela, godz. 12

Warsztaty poprowadzi Monika Smyła, edukatorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Prosimy zgłaszać uczestników w wieku 5–11 lat.

Zobacz rytm
9.8, niedziela, godz. 12

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Wojdyła, absolwentka wrocławskiej ASP, ucząca projektowania graficznego i rysunku na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Prosimy zgłaszać uczestników w wieku 8–12 lat.

Światło, kolor, dźwięk
23.8, niedziela, godz. 12

Warsztaty poprowadzi artysta Piotr Lutyński. Jego prace można podziwiać w Kolekcji MOCAK-u. Prosimy zgłaszać uczestników w wieku 5–11 lat.

Maluje się!
27.9, niedziela, godz. 12

Warsztaty poprowadzi dr Michał Zawada, malarz, asystent w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Prosimy o zgłaszanie się młodzieży, w wieku14–18 lat, zainteresowanej tworzeniem.

Zgłoszenia na warsztaty i projekty edukacyjne: edukacja@mocak.pl, lub telefonicznie: 12 263 40 29