OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Lipiec 2018

Lipiec 2018

W lipcu w MOCAK-u odbyło się 25 wydarzeń: 15 lekcji muzealnych ze standardowej oferty dla szkół, przedszkoli i grup zorganizowanych, 5 oprowadzań po bieżących wystawach czasowych i Kolekcji MOCAK-u oraz 5 wydarzeń o charakterze otwartym lub prowadzonych w ramach stałych projektów Muzeum.

21 lipca MOCAK zorganizował Dzień ze Sztuką PrzyStań na plaży. Na początku uczestnicy zapoznali się z happeningiem Bena Pattersona Co to jest fluxus?, po czym rozpoczęli budowanie latawców z pomocą studentki wzornictwa Weroniki Dziepak. Ich puszczaniu towarzyszyła muzyka na żywo grana na altówce i wiolonczeli. W tym czasie odbywał się również plener malarski – zadaniem młodych artystów było przedstawienie drugiego brzegu Wisły, na którym mieści się budynek MOCAK-u. Kolejnym punktem programu było wypełnianie zeszytów edukacyjnych z serii Twórcza Kolekcja. Na plaży zorganizowano również specjalnie przygotowaną bibliotekę plenerową, z której korzystali plażowicze.

27 i 28 lipca w MOCAK-u odbyły się warsztaty z cyklu Wzornik. Magdalena Kreis i Natalia Romaszkan z 3D czyli Dizajn dla Dzieci wraz z uczestnikami stworzyli obiekty inspirowane wystawą Ojczyzna w sztuce. Po zapoznaniu się z ekspozycją i towarzyszącymi jej wątkami, odwołując się do tematu małej ojczyzny, grupa wykonała proporczyki, flagi, rafandynki i szaliki. Prace stanowiły komentarz do naszego rozumienia lokalnych społeczności i tożsamości.

W ramach środków MKiDN w lipcu w MOCAK-u odbyły się wakacyjne lekcje muzealne w cenie 1 zł, w których wzięło udział między innymi Centrum Kultury Podgórze.