OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Maj 2018

Maj 2018

W maju w MOCAK-u odbyły się 32 wydarzenia: 10 lekcji muzealnych ze standardowej oferty dla szkół, przedszkoli i grup zorganizowanych, 12 oprowadzań po bieżących wystawach czasowych i Kolekcji MOCAK-u oraz 10 wydarzeń o charakterze otwartym lub prowadzonych w ramach stałych projektów Muzeum.

Z początkiem miesiąca (9 maja) odbyła się wizyta studyjna podopiecznych Biblioteki w Proszowicach, a podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich (12 maja) – bezpłatne oprowadzania po bieżących wystawach: Ojczyzna w sztuce, W poszukiwaniu rysunku absolutnego Dietricha Helmsa, Wydobycie Michała Łuczaka i Nieuchwytny dźwięk. Odkrywanie wirtualnego Salvatore Vitalego.

Jak co roku MOCAK brał udział w Nocy Muzeów (18/19 maja). W jej ramach zaprosiliśmy dzieci z rodzicami do udziału w grze miejskiej oraz w oprowadzaniach po Kolekcji i wystawach czasowych.

Warsztaty Czas wolny (19 maja), które nawiązywały do pracy Gra w klasy Marii Stangret, umożliwiły międzypokoleniową wymianę refleksji dotyczących gier i zabaw.

W ramach weekendu z Miesiącem Fotografii w Krakowie (26 maja) w MOCAK-u odbyły się oprowadzania kuratorskie po wystawach: Wydobycie Michała Łuczaka i Nieuchwytny dźwięk. Odkrywanie wirtualnego Salvatore Vitalego. W oprowadzaniu udział wzięli obaj artyści.

Wystawa Wydobycie Michała Łuczaka stała się punktem wyjścia warsztatów fotograficznych dla młodzieży i dorosłych Wzornik (26–27 maja), prowadzonych przez artystę i Katarzynę Wincenciak. W ramach zajęć każdy z uczestników wykonał własną kompozycje fotograficzną.

MOCAK otrzymał dotację od Narodowego Centrum Kultury na projekt KRAJ:OBRAZY, dotyczący wydarzeń edukacyjnych związanych z wystawą Ojczyzna w Sztuce, a od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekt Sztuka pod ręką 2 – kontynuację cyklu spotkań inspirowanych pracami z kolekcji, kierowanych w szczególności do osób z dysfunkcjami wzroku.