OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Marzec 2018

Marzec 2018

W marcu w MOCAK-u odbyły się 22 wydarzenia: 6 lekcji muzealnych ze standardowej oferty dla szkół i przedszkoli oraz grup zorganizowanych, 9 oprowadzań po bieżących wystawach czasowych i Kolekcji MOCAK-u oraz 7 wydarzeń edukacyjnych o charakterze otwartym lub prowadzonych w ramach stałych projektów Muzeum.

10 marca, podczas warsztatów z cyklu Nowości w Kolekcji, dzieci poznały książkę Bałwan w lodówce Łukasza Gorczycy. Rozdział o Władysławie Hasiorze pomógł uczestnikom zrozumieć dzieło artysty Nigdy o tobie nie zapomnę prezentowane w MOCAK-u. Po analizie obrazu Góry Jana Tarasina dzieci przystąpiły do tworzenia prac za pomocą farb, interpretując temat pozostawiania śladów.

Tego samego dnia grupa zwiedzających odwiedziła w pracowni artystkę Kingę Nowak, której prace można było oglądać na wystawie Artyści z Krakowa. Generacja 1970-1979. Spotkanie z cyklu oprowadzań po miejscach pracy krakowskich twórców dało możliwość poznania przestrzeni, w której tworzy artystka, i porozmawiania z nią.

17 marca odbyły się warsztaty pod tytułem …nie było z cyklu Sztuka w obronie człowieka współorganizowane z Polską Akcją Humanitarną. Dzieło Wyliczanka Jarosława Kozłowskiego zainspirowało uczestników do refleksji nad problemem wojny we współczesnym świecie w perspektywie zarówno globalnej, jak i lokalnej.

Weekend (24-25.03) spędziliśmy na warsztatach z cyklu Wzornik, których tematem był komiks. Pierwszego dnia uczestnicy poznali prace malarskie twórców z wystawy Artyści z Krakowa. Generacja 1970–1979. Następnego dnia, inspirując się komiksem autorstwa Joanny Karpowicz Anastazja, wykonali własne komiksy, używając farb wodnych: akwareli, tempery i akrylu. Była to okazja do zapoznania się nie tylko z twórczością artystów, ale również z różnorodnymi technikami, ich specyfiką oraz właściwościami poszczególnych farb.