OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//POLIN Meeting Point – Summer Education School// w MOCAK-u

POLIN Meeting Point – Summer Education School w MOCAK-u

W niedzielę 23 sierpnia 2015 MOCAK odwiedziła międzynarodowa grupa studentów z Polski, Izraela i Niemiec, uczestników projektu POLIN Meeting Point – Summer Education School organizowanego przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. MOCAK przygotował dla nich oprowadzanie po Bibliotece Mieczysława Porębskiego oraz wystawie Polska – Izrael – Niemcy: Doświadczenie Auschwitz, a także warsztaty i dyskusję.

Podczas oprowadzania goście brali aktywny udział w rozmowie o prezentowanych pracach. Stała się ona doskonałym wstępem do warsztatów, które miały na celu pogłębienie refleksji uczestników na temat ekspozycji.

Zajęcia składały się z dwóch zadań oraz dyskusji. Pracę kreatywną wykonywano indywidualnie, aby każdy mógł wyrazić osobiste odczucia. Pierwszym zadaniem było narysowanie obiektu związanego z wystawą, który sprowokował uczestników do refleksji lub przyszedł im na myśl podczas oprowadzania. Następnie mieli zastanowić się, dlaczego narysowali dany obiekt i napisać swoje uzasadnienie na taśmie, przy pomocy której naklejano rysunki na pusty prostopadłościan. W rezultacie powstała ciekawa instalacja – bryła oklejona rysunkami, opiniami i ideami dotyczącymi wystawy.

Po części twórczej wywiązała się dyskusja o powstałych pracach i o tym, co wynikło z ich połączenia oraz o wrażeniach na temat wystawy.