OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Spotkanie z artystką Dianą Lelonek

Przejdź do wystawy

Spotkanie z artystką Dianą Lelonek

28.05.2017 godz. 14

Opublikowano: 22.05.2017

Zapraszamy w niedzielę 28 maja o godzinie 14 na spotkanie z Dianą Lelonek. W ramach festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie 2017 w Galerii Re prezentujemy wystawę artystki Liban i Płaszów – nowa archeologia. W spotkaniu weźmie również udział Roma Sendyka. Rozmowę poprowadzi Justyna Nowicka.

Diana Lelonek, absolwentka wydziału Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, obecnie asystentka w VII Pracowni Fotografii Intermedialnej. Podstawą jej działań jest fotografia, którą łączy z innymi mediami. Interesuje się działaniami z pogranicza bioartu. Laureatka międzynarodowych konkursów, między innymi ShowOFF w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie i ReGenera-tion 3 w Musée de l’Elysée w Szwajcarii. Jej prace znajdują się między innymi w kolekcji Muzeum Fotografii w Lozannie.

Roma Sendyka – dr hab., pracuje w Katedrze Antropologii Literatury i Badań Kulturowych Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, prowadzi Centrum Badań nad Kulturami Pamięci. Zajmuje się teoriami badań literackich i kulturowych, badaniami nad wizualnością, genologią i zjawiskami transdyscyplinarnymi. Autorka książek Nowoczesny esej. Studium historycznej świadomości gatunku (2006) oraz Od kultury „ja” do kultury „siebie”. O zwrotnych formach w projektach tożsamościowych (2015), współredaktorka serii Nowa Humanistyka.