OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Zeszyty edukacyjne z cyklu //Twórcza Kolekcja//

Zeszyty edukacyjne z cyklu Twórcza Kolekcja

Opublikowano: 23.01.2016

Zapraszamy do korzystania z zeszytów z cyklu Twórcza Kolekcja, naszej najnowszej publikacji edukacyjnej adresowanej do dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Można je otrzymać bezpłatnie w MOCAK-u oraz pobrać ze strony internetowej Muzeum [ zeszyty edukacyjne >>> ]

Zeszyty powstały z myślą o wspomaganiu kontaktu ze sztuką współczesną poza przestrzenią Muzeum, a jednocześnie mają stanowić impuls do jego odwiedzenia. Każdy z nich zawiera reprodukcje prac znajdujących się w Kolekcji MOCAK-u oraz przypisane im zadania. Zadania zostały przygotowane w taki sposób, by zapoznawać z pracami artystów, a zarazem zapraszać do twórczej aktywności rozwijającej wyobraźnię i kreatywność. Pełnią one także funkcję ćwiczenia z interpretacji, umożliwiając młodemu odbiorcy wejście w relację z danym dziełem sztuki poprzez odniesienie go do osobistych doświadczeń.

Pięć pierwszych zeszytów opublikowanych w 2015 roku poświęconych jest twórczości Rafała Bujnowskiego, Tomasza Ciecierskiego, Edwarda Dwurnika i Poli Dwurnik, Piotra Lutyńskiego oraz Małgorzaty Markiewicz i Marii Michałowskiej. W nadchodzącym roku planujemy kontynuację cyklu i poszerzenie grupy jego odbiorców.

Zeszyty sprawdzą się jako materiał dla nauczycieli i edukatorów do wykorzystania podczas zajęć i warsztatów grupowych. Młodzi odbiorcy sztuki mogą również korzystać z nich samodzielnie lub z rodzicami. Nauczyciele zainteresowani przeprowadzeniem na ich bazie zajęć proszeni są o kontakt pod adresem edukacja@mocak.pl.