OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Mój cień jest różowy//

Aktywne czytanie. Mój cień jest różowy

30.10.2021 godz. 12

Opublikowano: 18.10.2021

W sobotę 30 października o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Mój cień jest różowy autorstwa Stuarta Scotta Granta w tłumaczeniu Michała Rusinka (Wydawnictwo Znak Emotikon).

W tej rymowanej opowieści spotkamy jeden różowy cień, zagubiony w niebieskim świecie. Dzięki niemu zajrzymy za kurtynę naszej wyobraźni i spróbujemy odgadnąć, co ukrywa cień, jak można go złapać. Sprawdzimy, czy uda nam się pokolorować swoje cienie i gdzie możemy je znaleźć w naszej słonecznej bibliotece.

Na warsztatach Aktywne czytanie lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces wspólnego czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w lekturze.

Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Opłata za udział wynosi 10 zł od osoby*. Bilet umożliwia zwiedzenie Muzeum w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona. Muzeum zapewnia materiały. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl. W zgłoszeniu prosimy o podanie liczby osób, które będą brać udział w warsztatach.

* Dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp 2 zł.

Stuart Scott – jeden z najbardziej rozchwytywanych autorów książek dla dzieci. Mój cień jest różowy to światowy bestseller, nominowany do prestiżowych nagród. Stuart Scott wydał do tej pory sześć książek dla najmłodszych, a dwie z nich możemy już znaleźć na półkach polskich księgarni.

Wydawnictwo Znak Emotikon – jedna z marek powstałych w 2010 roku dzięki prężnemu rozwojowi Wydawnictwa Znak. Zajmuje się wydawaniem pozycji dla dzieci, poczynając od polskiej oraz zagranicznej klasyki, kończąc na nowych autorach. Znak Emotikon poświęca również uwagę rodzicom, publikując poradniki o wychowaniu oraz komunikacji.