OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Ucho//

Aktywne czytanie. Ucho

20.11.2021 godz. 12

Opublikowano: 08.11.2021

W sobotę 20 listopada o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Ucho autorstwa Piret Raud w tłumaczeniu Anny Michalczuk-Podlecki (Wydawnictwo Finebooks).

Słuchanie jest podobno bardzo trudne. Robi się jeszcze trudniejsze, kiedy mamy do tego tylko jedno, osamotnione Ucho. Nie damy jednak za wygraną i spróbujemy razem z Uchem odkryć magię słuchania, nawet jeśli stracimy przy tym resztę głowy. Razem z naszym bohaterem wyruszymy w drogę, dzięki której odkryjemy samych siebie.

Na warsztatach Aktywne czytanie lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces wspólnego czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w lekturze. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Opłata za udział wynosi 10 zł od osoby*. Bilet umożliwia zwiedzenie Muzeum w dniu wydarzenia. Muzeum zapewnia materiały. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl. W zgłoszeniu prosimy o podanie liczby osób, które będą brać udział w warsztatach.

* Dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp 2 zł.

Piret Raud – estońska autorka ponad 20 książek dla dzieci i dorosłych oraz ilustratorka. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach w Estonii oraz za granicą. Laureatka licznych nagród w dziedzinie literatury dziecięcej i ilustracji. Jej książki zostały przetłumaczone na kilkanaście języków.

Wydawnictwo Finebooks – oficyna zajmująca się popularyzowaniem literatury dla najmłodszych czytelników, publikująca także książki dla dorosłych. W jej ofercie poza bestsellerowymi, pięknie ilustrowanymi historiami można znaleźć przewrotne przewodniki po muzyce klasycznej oraz różnych zakątkach świata.