OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Dla najmłodszych

Dla najmłodszych

Zapraszamy do skorzystania z oferty lekcji muzealnych w MOCAK-u.

Pierwsze kroki w MOCAK-u
Wiek uczestników: 3–5 lat
W trakcie zajęć dzieci zwiedzą budynek i przestrzeń MOCAK-u oraz dowiedzą się, na czym polega specyfika działalności Muzeum.

Punkty, linie i płaszczyzny
Wiek uczestników: 3–6 lat
Zwiedzanie Kolekcji MOCAK-u, podczas którego motywem przewodnim będzie zabawa w poszukiwanie określonych kształtów, kolorów i faktur w pracach współczesnych artystów.

Mali kolekcjonerzy
Wiek uczestników: 6–12 lat
Twórcze, aktywne zwiedzanie Muzeum połączone z poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie: „Czym jest kolekcja sztuki współczesnej?”. Podczas zajęć dzieci będą wykonywać zadania związane z obiektami z Kolekcji MOCAK-u. Uczestnicy opowiedzą o swoich prywatnych kolekcjach.

Mali konserwatorzy
Wiek uczestników: 6–12 lat
Spotkanie z Zofią Kerneder, konserwatorem dzieł sztuki współczesnej w MOCAK-u. Podczas zajęć w pracowni konserwatorskiej dzieci dowiedzą się, w jaki sposób powstały dzieła znajdujące się w Kolekcji MOCAK-u, oraz poznają narzędzia pracy konserwatora.

Zaskakujące połączenie
Wiek uczestników: 6–12 lat
Sztuka współczesna jest przestrzenią eksperymentalną, w której artyści swobodnie, czasem w zaskakujący sposób, łączą środki wyrazu i znaczenia. Ciepło – zimno, linia – plama, obraz – rzeźba. Czy połączenie tych elementów może stanowić nową jakość?

Uczuciowy autoportret
Wiek uczestników: 6–12 lat
Motywem przewodnim zajęć będzie zagadnienie portretu. Na przykładzie prac z Kolekcji MOCAK-u uczestnicy poznają różne sposoby portretowania.