OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Młode malarstwo z Linzu//

Młode malarstwo z Linzu

16.10.2015 - 20.03.2016

W wystawie w Galerii Re bierze udział sześcioro studentów Kunstuniversität Linz w Austrii: Martin Bischof, Theresa Ulrike Cellnigg, Judith Gattermayr, Elisabeth Neuwirth, Georg Pinteritsch oraz Ilona Rainer-Pranter. Prezentacja powstała we współpracy z Pracownią Malarstwa i Grafiki kierowaną od 1998 roku przez profesor Ursulę Hübner. To druga po Młodym Izraelu zagraniczna wystawa studentów w Galerii Re. Ekspozycja ukazuje dużą różnorodność tematyki obrazów i dostosowanych do niej technik wykonania – mamy tu zarówno malarstwo geometryczne, jak i figuratywne.

Georg Pinteritsch i Martin Bischof tworzą ściśle uporządkowane kompozycje geometryczne, w przypadku Pinteritscha są one refleksją na temat krajobrazu, u Bischofa – sposobem de/konstruowania przestrzeni w kontekście budynku / domu. Obrazy Ilony Rainer-Pranter, namalowane na transparentnym papierze nabitym na krosno, to próby odtworzenia przez artystkę widoku okolic, w których dorastała. Cechą charakterystyczną prac Elisabeth Neuwirth jest wrażeniowy sposób przedstawiania roślin i zjawisk natury za pomocą różnokolorowych plam i linii. Judith Gattermayr z kolei wykonała portrety, w których poprzez deformację anatomii twarzy oddaje mroczne strony psychiki przedstawianych osób. Przeciwwagę dla tych prac stanowią jasne i pogodne obrazy Theresy Ulrike Cellnigg, pokazujące ludzi w trakcie spędzania czasu wolnego.

Wystawie towarzyszy polsko-angielski katalog prezentujący artystów i ich prace pokazane na wystawie. Ponadto w Bibliotece MOCAK-u znajdują się portfolio wszystkich studentów Pracowni Malarstwa i Grafiki oraz katalogi ich wystaw zbiorowych wydane przez Kunstuniversität Linz.

Miejsce:
Galeria Re
Data wystawy:
16.10.2015 - 20.03.2016
Wernisaż:
15.10.2015 godz. 18
Artyści, studenci Kunstuniversität Linz w Austrii:
Martin Bischof
Theresa Ulrike Cellnigg
Judith Gattermayr
Elisabeth Neuwirth
Georg Pinteritsch
Ilona Rainer-Pranter
Kurator:
Delfina Jałowik
Współpraca:
prof. Ursula Hübner, Christoph Holzeis, Sabine Jelinek (Kunstuniversität Linz)
Powiązane publikacje: