OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Nagrody dla obiektu „Muzeum Sztuki Współczesnej”

Nagrody dla obiektu „Muzeum Sztuki Współczesnej”

2022

Polska: Najlepsza małopolska inwestycja zrealizowana przy udziale środków unijnych – plebiscyt „Gazety Wyborczej” „Szukamy złotych gwiazd”

„Szukamy złotych gwiazd” to projekt pokazujący wpływ finansowych środków unijnych i polityki Funduszu Spójności na rozwój Polski. Projekt jest współfinansowany przez Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej (DG REGIO) Komisji Europejskiej.

Więcej informacji >>

2015

Polska: Wyróżnienie Polskiej Organizacji Turystycznej w Konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny 2015

POT ogłasza co roku konkurs na najlepszy produkt turystyczny. Zwycięzcom tego konkursu przyznawane są Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej. Certyfikat stanowi rekomendację i gwarancję możliwości spędzenia w sposób wyjątkowy czasu wolnego w Polsce tzn. przeżycia wielu niezapomnianych doznań kulturalnych, rozrywkowych, a także rekreacyjno-przygodowych. Certyfikaty przyznawane są w drodze konkursu, który zorganizowany został po raz pierwszy w 2003 r.

Polska Organizacja Turystyczna jest jedną z ponad 200 działających na świecie narodowych organizacji turystycznych. Jej celem jest wypromowanie Polski jako kraju atrakcyjnego dla turystów, nowoczesnego, z wysokimi standardami usług i korzystnymi cenami. Działania na rzecz promocji i rozwoju turystyki polskiej prowadzi, zarówno w kraju jak i zagranicą.

2014

Niemcy: Nagroda Fundacji Lebendige Stadt

Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych projektów związanych z architekturą, przestrzenią lub wydarzeniami kulturalnymi miast, które przyczyniają się do pobudzenia rozwoju i budowania swojej marki oraz zwiększenia identyfikacji mieszkańców z ich historią i kulturą. Na konkurs wpłynęło 437 aplikacji. MOCAK został wyróżniony, znajdując się w szóstce nagrodzonych projektów.

Nagroda Fundacji Lebendige Stadt przyznawana jest raz w roku w uznaniu dla innowacyjnych projektów obywatelskich, ze szczególnym uwzględnieniem projektów o znaczeniu kulturalnym lub artystycznym.

2013

Polska: MOCAK laureatem konkursu "Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich"

Celem konkursu "Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich" jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych przedsięwzięć  współfinansowanych z Funduszy Europejskich w obszarze turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji. Nagrody główne przyznawane są w 7 kategoriach. Projekt "Utworzenie Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie" został laureatem w kategorii "Rewitalizacja".

Hiszpania, Barcelona: European Union Prize for Contemporary Architecture. Mies van der Rohe Award 2013 (Nominacja Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie do nagrody imienia Miesa van der Rohe dla architektury europejskiej 2013)

Nagroda jest przyznawana architektom za wybitne realizacje. Muzeum zostało nominowane za szacunek dla kontekstu miejsca oraz zastałej charakterystycznej formy dachu szedowego byłej fabryki Schindlera.

2012

Chiny, Shenzhen: International Space Design Award IDEA-TOPS 2012

Nagroda dla Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie za najlepszy projekt przestrzeni wystawienniczej.

Nagroda „The Idea-Tops Award” to przegląd projektów o zasięgu globalnym. Wręczenie nagród ma na celu stworzenie  najbardziej przemyślanej i wpływowej nagrody na całym świecie w dziedzinie dizajnu oraz odkrycie i nagradzanie najlepszych projektantów i projekty.

Polska, SARP Warszawa: Nagroda "Platynowe Wiertło"

Wyróżnienie w konkursie Platynowe Wiertło 2011 za projekt Muzeum Sztuki Współczesnej nagrodzony Srebrnym Wiertłem w kategorii Budownictwo Użyteczności Publicznej.

2011

Włochy, Padwa: Nagroda „Barbra Cappochin” 2011

Międzynarodowe wyróżnienie honorowe „Barbra Cappochin” dla dla jednego z 40 najlepszych projektów roku 2010 przyznane w ramach V Międzynarodowe biennale architektury "BARBARA CAPPOCHIN", Włochy, Padwa, 26.10.2011-12.02.2012.

Belgia, Bruksela: Philippe Rotthier European Prize of Architecture 2011 (europejska nagroda architektoniczna im. Philippe'a Rotthier 2011)

Projekt Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie został wyróżniony przez jury konkursu o Philippe Rotthier 2011 – „Czas renowacji” za transformację byłej fabryki Schindlea w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie.

Włochy, Vicenza – Palazzo Barbarabo: Nagroda DEDALO MINOSE 2011 (VIII edycja 2010/2011)

Międzynarodowa nagroda dla Jacka Majchrowskiego Prezydenta Krakowa za zlecenie wykonania budynku Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, w którym połączono sztukę współczesną z terenem byłej Fabryki Schindlera, zwracając w ten sposób miastu i narodowi obiekt pełen znaczeń, wspomnień i zapewniając mu przyszłość poprzez projekt podkreślający wartość miejsca.